Pradinis / Grožis ir mada / Odinė striukė – būtinas lietuviškos vasaros garderobo atributas

Odinė striukė – būtinas lietuviškos vasaros garderobo atributas

Lietuvoje oras dažnai būna permainingas. Vėsokų dienų pasitaiko net vasaros metu. Kai prognozuojamas šaltokas rytas ar vakaras, vienintelė išeitis – papildomi drabužiai. Norinčioms išlikti stilingoms net ir tokiomis dienomis vertėtų rinktis odinę striukę. Šis viršutinis drabužis – klasikinis, populiarumo neprarandantis pasirinkimas. Jei norite susikurti išskirtinį įvaizdį, skirkite laiko tinkamiausio drabužio paieškoms.

Kaip išsirinkti odinę striukę?

  • Pasimatuokite daugiau nei vieną variantą. Kaip ir perkant bet kurį kitą drabužį, vertėtų pasivaikščioti po kelias skirtingas parduotuves. Odinė striukė – drabužis, pasižymintis didele modelių įvairove, tad galite rinktis iš įvairių jo dydžių ir formų. Pasimatuokite tokią striukę su megztiniu ir be jo. Viršutinis drabužis turėtų būti prigludęs, tačiau ir suteikti judėjimo laisvės. Taip pat atkreipkite dėmesį į juosmens, rankų ir pečių sritis.
  • Pasirinkite, kiek ir kokių metalinių detalių norite. Smagiausia odinės striukės dalis yra šios detalės. Užtrauktukas ir diržas gali būti aukso arba sidabro atspalvio. Pasirinkti galite atkreipusios dėmesį į savo pačios odos atspalvį. Jei susidomėjote klasikine odine striuke, galite papuošti ją diržu su metaline sagtimi. Tiesa, nuomonės apie šią detalę yra prieštaringos: vieni diržus dievina, kiti jų vengia. Šis aksesuaras padeda formuoti figūrą, tačiau dėvint prasegtą striukę jis trukdo judėti ir neatlieka jokios funkcijos.
  • Nuspręskite, ar Jūsų odinė striukė turi būti su kišenėmis, ar be jų. Įprasta, kad odinė striukė turi tris kišenes. Dalis jų yra funkcionalios, bet būna ir tokių drabužio modelių, kuriuose jos užsiuvamos. Jei mėgstate laikyti rankas kišenėse, įsitikinkite, kad kišenės įsiūtos tinkamame aukštyje. Taip pat apsvarstykite, ką dar planuojate kišenėse laikyti, pavyzdžiui, ar jose tilptų išmanusis telefonas, bloknotas.
  • Išsirinkite pamušalą. Net jei odinė striukė be pamušalo kainuoja pigiau, gali būti, kad vėliau šio pasirinkimo gailėsitės. Pamušalas ne tik atlieka estetinę funkciją (ypač jei jo spalva kontrastuoja su drabužio išorės spalva), padeda išlaikyti striukės formą, bet ir apsaugo Jūsų odą nuo trinties.

Odinė striukė gali būti įsigyta lengvai ir greitai, jei iš anksto žinosite, ko norite. Įvertinkite pateiktus kriterijus ir paieškokite pavyzdžių, kurie Jums tiktų ir patiktų labiausiai. Be to, svarbu nepamiršti, kad vienas iš svarbiausių aspektų renkantis odinę striukę yra dydis.

Kokio dydžio striukę vertėtų įsigyti?

Tinkamą odinio drabužio dydį galite atpažinti pagal kelias ypatybes:

  • Striukė nesukelia pojūčio, lyg būtumėte įstrigusi. Prieš įsigydamos odinę striukę, atlikite testą. Pakelkite aukštyn rankas ir pabandykite jas pajudinti. Jeigu nejaučiate diskomforto, medžiaga nevaržo judesių – striukė skirta Jums.
  • Pečių zona yra prigludusi tobulai. Išsipūtęs, susigarankščiavęs audinys pečių zonoje atrodo išties nepatraukliai. Tai rodo, kad drabužis yra arba per mažas, arba per didelis.
  • Odinė striukė krūtinės srityje yra pakankamai plati. Jeigu Jūsų krūtinės apimtis didelė, rinkitės asimetriškai įsiūtus užtrauktukus ir siūles. Striukė gali būti dėvima tiek visiškai, tiek pusiau atsegta. Abiem atvejais audinys turi būti prigludęs, tačiau nespaudžiantis krūtinės.

Dar vienas aktualus kriterijus renkantis striukę – jos dėvėjimo dažnumas. Jei planuojate drabužį vilkėti kasdien, rinkitės šiek tiek mažesnį dydį. Dažnai dėvima striukė savaime šiek tiek išsitempia, prisitaiko prie judesių, figūros ypatybių. Tinkamas drabužio dydis – tai ne tik gerą skonį išreiškiantis, bet ir komfortą užtikrinantis pasirinkimas. Todėl renkantis ir yra svarbu būti dėmesingoms detalėms – išbandyti skirtingas padėtis ir stebėti, kokią įtaką tai daro drabužiui.

Kodėl tokia striukė – būtinybė?

Odinė striukė – ne tik visuomet madinga ir lengvai deranti prie kitų drabužių, bet ir padedanti išlaikyti kūno šilumą. Vasaros metu ji puikiai dera tiek prie ryškiaspalvių sportbačių ir plėšytų džinsų, tiek prie suknelių. Įdienojus ją galite stilingai apsirišti aplink juosmenį ir taip suteikti savo įvaizdžiui išskirtinumo. Tai – išties universalus, patogus ir ilgaamžis drabužis, todėl jis turėtų papildyti kiekvienos praktiškos stileivos spintą.

Jeigu ieškote stilingos aprangos – apsilankykite Kaune įsikūrusiame prekybos miestelyje „Urmas“. Tegul čia prasideda stilingo Jūsų įvaizdžio paieškos!

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: