Pradinis / Sportas / Olimpietė R. Drazdauskaitė: „Jei būčiau bėgusi tik dėl savęs, nebūčiau baigusi distancijos“

Olimpietė R. Drazdauskaitė: „Jei būčiau bėgusi tik dėl savęs, nebūčiau baigusi distancijos“

Daugkartinė Lietuvos čempionė ir trejose Olimpinėse žaidynėse maratonus nubėgusi Rasa Drazdauskaitė anksti suprato, kad bėgimas – jos sporto šaka. Planus pakeitė jaunystėje gauta trauma, tačiau noro laimėti tai nesustabdė. Televizijos laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“ maratonininkė pasakoja apie mokyklos metais sportui paskirtą laisvalaikį, gebėjimą prisitaikyti prie savo organizmo ir kodėl su Lietuvos apranga bėgti sekasi geriau.

Alfredo Pliadžio nuotr.

Pradėjo nuo sprintų

Viena geriausių šalies bėgikių pasakoja, kad nuo pat mažens buvo itin judrus vaikas. Iš mokytojų išgirdusi rekomendaciją apsilankyti sporto manieže ir susipažinusi su bėgimu, Rasa greit suprato – tai ji veiks dar labai ilgai.

„Pradėjau nuo 60 m distancijos. Tada 300 m, po to – 600 m. Palengva augau kaip žmogus ir kartu augo mano bėgamos distancijos. Apsistojau ties 800 m ir 1,5 km nuotoliais, tačiau gavau traumą ir greit paaiškėjo, kad nebeužtenka greičio varžytis. Supratau – jei noriu toliau sportuoti, jei noriu važinėti su rinktine, patekti į Pasaulio čempionatus ir Olimpines žaidynes, teks keisti distanciją“, – prisimena R. Drazdauskaitė.

Prie tikrai ilgų distancijų merginai dar teko ilgai pratintis – net medikai rekomenduoja iki 25-erių maratonų nebėgti. Tad teko pradėti nuo mažesnių tikslų, stiprinančių organizmo galimybes. Bet tai bėgikei nebuvo didelis trikdis, o pasikeitusiomis rungtimis ji netgi džiaugiasi: „Iš tiesų medicininiai tyrimai parodė, kad mano širdis labiau tinka ilgoms distancijoms.“

Alfredo Pliadžio nuotr.

Dviračiai nepatiko, bet vis tiek laimėdavo

Nepaisant to, jog nuo mažens R. Drazdauskaitė matė save kaip bėgikę, ji vis vien norėjo išbandyti kuo daugiau sporto šakų. Sportininkė teigia iki šiol labai mėgstanti tinklinį, tačiau mokyklos metais sporto hobių buvo visa galybė.

„Dažnai į maniežą ateidavau anksčiau ir dvi valandas iki treniruotės žaisdavau futbolą arba krepšinį. Tada padarydavau treniruotę ir po jos vėl žaisdavau krepšinį. Kieme lygiai tas pats – krepšinis su berniukais. Dviračius irgi lankiau, nors nelabai „užkabino“. Šiaip myniau labai gerai ir atstovaudama mokyklai važiavau į „kregždučių ir ereliukų“ varžybas. Ir prizines vietas laimėdavau. Man patiko visos sporto šakos“, – juokiasi bėgikė.

Tačiau akivaizdu, jog didžiausias jos talentas buvo bėgimas. Vos pirmą kartą bėgdama maratoną R. Drazdauskaitė pasirodė taip gerai, kad iki olimpinio normatyvo pritrūko vos 32 sekundžių.

„Nebuvo lengva – paskutinius kilometrus jau skaičiavau minutėmis. Galvojau: „Pakentėk, pakentėk.“ Bet kai baigi distanciją, apima tokia euforija, kad pailsėjęs galvoji: „Reikėtų dar vieną kartą pabandyti, norėčiau pagerinti rezultatą“, – prisimena atletė.

Alfredo Pliadžio nuotr.

Bėgti lengviau, kai galvoji ne vien apie save

Šiuo metu geriausias bėgikės maratono laikas – 2 val. 29 min. 29 sek. Šį rezultatą R. Drazdauskaitė pasiekė Londono olimpinėse žaidynėse 2012-aisiais. Tada atbėgo 27-a.

„Visada smagu varžytis kaip savo šalies atstovei. Tai didelė atsakomybė, norisi kuo geriau pasirodyti, nors ne visada pavyksta. Didžiulis ir psichologinis spaudimas. Tačiau bėgimas dėl kitų žmonių labai palaiko. Rio de Žaneiro žaidynėse buvo labai sunku, kojos medinės, bėgdamas matai, kad jau sėdi viena mergina, kita, galvoji: „Kam aš čia vargstu?“ Bet tada ateina kita mintis: „Bėk tik greičiau, ketverius metus ruošeisi, dabar sustosi, grįši namo su nuline vieta.“ Jei būčiau bėgusi tik dėl savęs, nebūčiau baigusi distancijos“, – prisimena sportininkė.

Kviečia susitikti Olimpinėse žaidynėse

Jaunuosius „Lietuvos mokyklų žaidynių“ atletus trejose Olimpinėse žaidynėse dalyvavusi atletė perspėja – nebus lengva.

„Norėčiau palinkėti, kad visi turėtų tikslą ir nugalėtų save. Kad būtų stiprūs, dalyvautų, užsibrėžtų tikslą ir jo siektų. Ir tikiuosi, kad vieną dieną susitiksime jau Olimpinėse žaidynėse“, – ragina R. Drazdauskaitė.

Daugiau apie savo karjerą maratonininkė pasakos laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“ šeštadienį. Žiūrovai taip pat galės pamatyti, kokius sudėtingus prietaisus naudoja maksimalių rezultatų siekiantys atletai, o laidos pabaigoje vedėjas Mindaugas Ponomariovas-Ozis konkuruos su kita olimpiete – penkiakovininke Ieva Serapinaite – rungtyje, kurią reikia įveikti užrištomis akimis.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: