Pradinis / Šeima ir sveikata / Onkologinę ligą įveikusiam Karoliui – netikėta geradario dovana

Onkologinę ligą įveikusiam Karoliui – netikėta geradario dovana

Dar rugsėjo pabaigoje Rimanto Kaukėno paramos grupė sulaukė garsios muzikos grupės „G&G sindikatas“ lyderio Gabrieliaus Liaudansko-Svaro pasiūlymo padovanoti vaikui ar šeimai techniškai tvarkingą automobilį. Tą kartą fondas suskubo ieškoti laimingojo, kuriam ši dovana praverstų kasdienėje veikloje. Susisiekęs su onkologine liga sirgusiu ir neseniai pasveikusiu Karoliu ir sužinojęs, kad vaikinas neseniai išsilaikė teises vairuoti, bet automobilio neturi, fondas pradžiugino jį geromis naujienomis. Nuo spalio pradžios jis gatvėmis važinėjasi nuosavu automobiliu.

Iš vaikų globos namų – į ligoninės palatą

Nuo sunkios onkologinės diagnozės praėjo daugiau nei 3 metai. Karolis, kuris didžiąją dalį savo vaikystės kartu su broliais ir seserimis praleido vaikų globos namuose, savo išgyvenimus pasakoja nedaugžodžiaudamas. Vaikų namus iškeisti į ligoninės palatą ir varginantį gydymą buvo labai sunku. Laimei, chemoterapijos kursai, kojos kaulo operacija dabar yra tik nemalonūs prisiminimai, kurie skatina dar labiau stengtis visose gyvenimo situacijose. Šiandien Karolis gyvena tarp Kauno ir Šakių, kur jo kaskart laukia nauja šeima. Artimą ryšį su seserimis ir broliais palaikantis Karolis džiaugiasi nauju gyvenimo etapu ir stengiasi kabintis į gyvenimą studijuodamas Kauno kolegijoje, rūpinasi savo sveikata skirdamas laiko kojos reabilitacijai ir leidžia laiką su draugais.

Staigmenos, kurios ilgai išliks atmintyje

Rimanto Kaukėno paramos grupė Karolį stebina jau antrą kartą – vaikinas prieš sunkią ligą daug sportavo, svajojo apie krepšininko karjerą, tad prieš kelerius metus Karolį palatoje aplankė vienas garsiausių krepšininkų Žydrūnas Ilgauskas. Jis įteikė vaikinui savo atstovaujamo NBA klubo atributiką. Nors diagnozė Karoliui buvo itin stiprus smūgis, lėmęs svajonių subyrėjimą į šipulius, vaikinas šiandien mėgaujasi kiekviena diena. Sulaukęs žinios, kad jam bus padovanotas automobilis, Karolis neslėpė nuostabos ir nuoširdaus džiaugsmo.

Gera daryti gera

Spalio pradžioje į Kauną atvykę vienos didvyriškiausių profesijų – priešgaisrinės tarnybos – atstovai Marius Paseckas ir Aurelijus Lipinskas atviravo, kad gyvenimas kartais būna negailestingas, tad reikia daryti jį šviesesnį, reikia dalytis, padėti kitiems. Savo profesijoje daug nelaimių ir sėkmingų istorijų matę vyrai džiugina vaikus jau ne pirmą kartą.

„Asmeninė patirtis ir tikriausiai stiprus vidinis jausmas mus kaskart atveda į gražius darbus. Esame suorganizavę vaikams keletą iniciatyvų: pakvietėme sveikatos sutrikimų turinčius vaikus susipažinti su gaisrininkų kasdienybe ir technika, esame finansiškai padėję šeimoms, kai to labai reikėjo. Nereikia pačiam būti labai turtingam, kad galėtum padėti kitam, tereikia turėti noro tai daryti“, – apie kilnias iniciatyvas kalbėjo Karoliui automobilį nusprendęs padovanoti Aurelijus, kurio vienas iš pomėgių yra gaisrininkų kasdienybės įamžinimas meninėse fotografijose.

„Sulaukęs skambučio, kad yra automobilis, kurį reikia utilizuoti, nusprendžiau jį apžiūrėti. Pamatęs, kad šiek tiek investavus į šį automobilį jis dar tikrai gali tarnauti, nusprendžiau jį kam nors atiduoti“, – apie istorijos pradžią pasakojo ne tik žmonių gyvybes gelbėjantis, bet ir daug amatų išmanantis, savo smulkųjį verslą turintis Aurelijus.

Aurelijus teigė, kad tai, jog ši mašina atsirado Kaune pas Karolį, yra Gabrieliaus Liaudansko-Svaro, kuris jau daug laiko prisideda prie fondo veiklos, nuopelnas: „Pasikalbėjau su geru bičiuliu Gabrieliumi, jis ir pasiūlė kreiptis į Rimanto Kaukėno fondą. Automobilį visiškai paruošiau atiduoti, pakeičiau tepalus, perėjome techninę apžiūrą, apdraudėme. Nudžiugau, kad fondas rado vaikiną, kuriam šis automobilis padės kasdienėje veikloje. Automobilis yra techniškai tvarkingas, tad Karolis galės be baimės važinėtis“, – sakė Aurelijus.

„Automobilis yra visiškai paruoštas, bet net ir nutikus nelaimei ar gedimams aš pažadėjau Karoliui padėti, sutaisyti, pakeisti detales, jei reikės, padažyti. Žinoma, linkiu, kad mano paslaugų jam šiuo klausimu neprireiktų, bet ištikus bėdai visada operatyviai padėsime. Apsikeitėme su Karoliu telefono numeriais, tad manau, pabendrausime ir ne tik su automobiliu susijusiais klausimais“ , – sakė Aurelijaus kolega, savo automobilių servisą Kaune turintis Marius, kuriam vaikystėje taip pat teko dienas leisti vaikų globos namuose.

Suvokti, kas įvyko, reikėjo laiko

Aurelijui ir Mariui įteikus automobilį, Karolis santūriai, bet su šypsena veide dėkojo už didelę dovaną. Kitą dieną fondui susisiekus su Karoliu ir paklausus, kaip sekasi važinėtis, vaikinas atviravo, kad tik dabar, praėjus dienai po svajonės išpildymo, jis pradėjo suvokti kas įvyko: „Jau spėjau pavežioti savo brolį. Dabar tik pradedu suvokti, kas įvyko, labai džiaugiuosi šia dovana. Brolis nustebęs sakė man: „Na, tau ir sekasi“, – telefonu kalbėjo džiūgaudamas Karolis.

Aurelijus ir Marius linkėjo Karoliui saugių pasivažinėjimų ir, svarbiausia, sveikatos, kuri leistų vaikinui gyventi visavertį gyvenimą. Prie linkėjimų prisideda ir Gabrielius, ir Rimanto Kaukėno paramos grupė.

Visi, norintys prisidėti prie sunkiai sergančių vaikų svajonių išpildymo ir reikalingos pagalbos jiems, galite tai padaryti pervesdami norimą auką:

Mokėjimo paskirtis: Auka/Parama vaikams

Rimanto Kaukėno paramos grupė

Kodas: 302721009
Sąskaitos nr. (IBAN): LT984010042502981574
Bankas – Luminor
SWIFT: AGBLLT2X
Registracijos adresas: J. Baltrušaičio g. 9-138, LT-06145 Vilnius

Nuotraukos Danieliaus Kerbelio

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: