Pradinis / Aktualijos / Organizatoriai: „Popiežiaus vizito organizavimo išlaidas atpirks pozityvus dėmesys pasaulio žiniasklaidoje“

Organizatoriai: „Popiežiaus vizito organizavimo išlaidas atpirks pozityvus dėmesys pasaulio žiniasklaidoje“

Rugsėjo 22–23 dienomis Lietuvoje vyksiantis popiežiaus Pranciškaus vizitas bus dvejopas – ganytojiškas ir valstybinis. Į Lietuvą atvažiuojant kukliam, prabangos nemėgstančiam popiežiui, lėšų suma, kurią preliminariai numatė vyriausybė (apie 1,5 mln.), gali atrodyti didelė. Lėšos bus skirtos infrastruktūrai, saugumui užtikrinti, kad Lietuvos žmonės jaustųsi saugiai ir galėtų sutikti Šventąjį Tėvą, būti arti jo.

Dalis, kuria prisidės Bažnyčia Lietuvoje prie šio vizito, sieks apie pusę milijono eurų. Ji apims susitikimų programų parengimą, registracijos suorganizavimą ir savanorių surinkimą, mokymą, jiems reikalingų priemonių įsigijimą, reikmenų šv. Mišioms įsigijimą, komunikacijos išlaidas, pasirūpinimą popiežiaus palyda, taip pat popiežiaus transporto priemonių atvežimą į Lietuvą.

Palyginimui pastarasis gegužę vykęs popiežiaus vizitas į Ženevą kainavo apie 2 milijonus eurų, nors truko vieną dieną ir susitikimai vyko trijose vietose, o Lietuvoje per dvi dienas susitikimai vyks bent septyniose vietose. Kaip praėjusią savaitę pranešė Vatikanas, popiežiaus Pranciškaus vizito į Baltijos šalis programa rugsėjo 22–25 dienomis bus labai intensyvi, Lietuvoje bus nemažai vietų, kuriose Pranciškus susitiks su žmonėmis.

Visi susitikimai yra nemokami ir tik į du iš jų bus reikalinga nemokama registracija, siekiant geriau pasirūpinti atvykstančiais žmonėmis.

Puiku, kad Valstybės atkūrimo šimtmetį švenčianti Lietuva sulauks tokio pasaulinio lyderio, kurio vizitas primins apie mūsų šalį visam pasauliui, pritrauks pozityvaus pasaulio žiniasklaidos dėmesio. Rengiantis šiam valstybiniam vizitui, sklandžiai bendradarbiaujama su valdžios atstovais, bet kartu būtina priminti, kad popiežius atvyksta pas visus Lietuvos žmones – tikinčius ir netikinčius.

Rengiamės, laukiame ir tikimės, kad tai bus vilties ir atsinaujinimo impulsas, panašus į tą, kokį patyrėme prieš 25-erius metus lankantis popiežiui Jonui Pauliui II.

popieziausvizitas.lt inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: