Pradinis / Kultūra / Paaiškėjo, kam atiteko Patriotų premijos

Paaiškėjo, kam atiteko Patriotų premijos

1 (7)

Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – išvakarėse, Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) skelbia pilietiškiausias bei patriotiškiausias 2015 metais išleistas knygas ir sveikina Patriotų premijų konkurso nugalėtojus.

42 konkurse dalyvavusias knygas vertino ir tris Patriotų premijas (vienos piniginės premijos dydis – 1 500 Eur) šiais metais paskyrė konkurso vertinimo komisija, kurią sudarė literatūros ekspertai Antanas Gailius (komisijos pirmininkas), Inga Mitunevičiūtė, Jūratė Čerškutė, Rimantas Kmita, Loreta Žvironaitė-Ūdrienė,  Krašto apsaugos viešųjų ryšių departamento direktorė Rūta Apeikytė ir Gynybos politikos ir planavimo departamento direktorė Giedrė Statkevičiūtė.

Krašto apsaugos ministerija tris Patriotų premijas skyrė:

Autorių leidybiniam kolektyvui, atstovaujamam leidinio sudarytojos Julijos Reklaitės, už Lietuvos miestų architektūros gidų leidybos projektą ir knygą „Kaunas 1918–2015. Architektūros gidas“ (leidykla „Lapas“). Premija skiriama už gyvą urbanistinę istoriją.

Nerijai Putinaitei už knygą „Nugenėta pušis. Ateizmas kaip asmeninis apsisprendimas tarybų Lietuvoje“ (išleido Lietuvių katalikų mokslo akademija ir VšĮ „Naujasis Židinys-Aidai“). Premija skiriama už gaivų oro gūsį į sovietmetį.

Kristinai Gudonytei už knygą vaikams ir jaunimui „Jie grįžta per pilnatį“ (leidykla „Tyto alba“).

Patriotų premijų laureatai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje vasario 25 d., ketvirtadienį, 14 val. Forumo salėje. Apdovanojimus autoriams ir leidėjams įteiks krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentas Remigijus Jokubauskas.

Patriotų premijų konkursas rengiamas jau šeštą kartą. Šiomis premijomis siekiama skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti pilietiškumo ir patriotizmo tematika, per knygą skiepyti meilę ir ištikimybę savo šaliai. Konkursui teikiamos grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo srities knygos, išleistos per pastaruosius vienus kalendorinius metus Lietuvoje ir kitose šalyse.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: