Pradinis / Sportas / Paaiškėjo Lietuvos moterų ir vyrų krepšinio rinktinių treneriai

Paaiškėjo Lietuvos moterų ir vyrų krepšinio rinktinių treneriai

Antradienį Kaune vyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdis, buvo sprendžiami svarbiausi Lietuvos krepšiniui klausimai.

Posėdžio metu buvo aptartas Lietuvos rinktinių dalyvavimas oficialiose 2017 metų varžybose. Lietuvos moterų krepšinio lygos direktorė Audra Ginelevičienė ir Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentas Rimantas Cibauskas išreiškė norą deleguoti Lietuvos studentų krepšinio rinktinę į 2017 metų vasaros Universiadą.

Posėdžio metu iškeltas klausimas dėl įvairių „rinktinių“ dalyvavimo prisidengiant Lietuvos vardu tarptautinėse varžybose. Tokių „išvykų“ metu nelegaliai naudojamas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vardas, užsiimama nesąžiningu žaidimu ir žeminamas šalies vardas. Posėdžio metu nuspręsta, jog visas išvykas į užsienio turnyrus tvirtintų Lietuvos krepšinio federacija bei lyga, kuri deleguoja komandą į varžybas.

Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas susirinkimo dalyviams pristatė 2017 metų LKF veiklos biudžeto projektą. Kitais metais federacija planuoja disponuoti 3 milijonų eurų biudžetu. Federacija per trejus metus galutinai atsiskaitė su Robertu Javtoku, nes patyrus traumą draudimo bendrovė krepšininkui pinigų neišmokėjo, tai padarė federacija, kuri išmoką iš draudimo bendrovės bandys išsireikalauti teisiniu būdu.

Posėdžio metu patvirtintos Vlado Garasto 85-mečio ir Lietuvos krepšinio 95-mečio bei kitų su krepšinio istorija susijusių renginių ir projektų įgyvendinimo darbo grupės. Darbo grupės vadovu bendru sutarimu išrinktas LKF viceprezidentas ir Lietuvos krepšinio veteranų lygos prezidentas Algimantas Stasys Anužis.

Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos (LKTA) vykdomojo komiteto narys Vydas Gedvilas pristatė LKTA siūlomus kandidatus į Lietuvos vyrų ir moterų rinktinės vyriausiojo trenerio pareigas. LKTA pasiūlė vyrų rinktinės treneriu skirti Dainių Adomaitį, Rimą Kurtinaitį arba Kazį Maksvytį.

Už Dainiaus Adomaičio kandidatūrą balsavo 10 vykdomojo komiteto narių, už Rimą Kurtinaitį – 3. Kazys Maksvytis balsų nesulaukė.

Į moterų rinktinės trenerio pareigas LTKA siūlė Liną Šalkų, Mantą Šernių ir Jurgitą Štreimikytę-Virbickienę.

Už Manto Šerniaus kandidatūrą balsavo 12 vykdomojo komiteto narių, už Liną Šalkų ir Jurgitą Štreimikytę-Virbickienę balsavo po vieną narį.

Abu treneriai patys formuos savo asistentų štabą, o Mantas Šernius jau išsirinko asistentę – ja tapo Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, kuri vadovaus paskutinėmis Lietuvos moterų krepšinio rinktinės rungtynėms Europos čempionato atrankoje Slovėnijoje.

www.musukrepsinis.lt

Fotodiena.lt nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: