Pradinis / Šeima ir sveikata / Pagalba mokykloje engiamam vaikui

Pagalba mokykloje engiamam vaikui

Patyčių programos orientuotos į didesnę santarvę ne tik mokykloje, bet ir kieme, kur vaikai taip pat praleidžia nemažai laiko. Vis dėlto, kaip rodo praktika, ugdymo įstaigose diegiamos programos nėra efektyvios, nes jaunimas vis dar skundžiasi engimu, pašaipomis. Natūralu, kad tokiam vaikui mokykla tampa atgrasia vieta, vaikas dažnai skundžiasi nerimu, stresu, kyla depresijos rizika.

Jeigu jūsų vaikas susiduria su patyčiomis, padėti jam galite pasiūlydami kelis streso mažinimo būdus. Žinoma, būtinas kontaktas ir su pedagogais, psichologais, tačiau kuo daugiau žingsnelių vienu metu – tuo daugiau naudos.

  • Minčių išsakymas popieriuje

Užrašų knygutės gali būti puikus būdas vaikui išgyventi tą laikotarpį, kuris jam nepatinka. Paskatinkite jį kiekvieną dieną rašyti savo mintis. Tegul tai būna tik vienas sakinys, tačiau dažniausiai pamačius naudą sakiniai virsta puslapiais, o šie – lapais.

  • Fizinis aktyvumas

Dažniausiai sportas padeda berniukams, nes mergaitės dažniau susiduria su psichologiniu spaudimu, o berniukai gali patirti ir fizinį. Jeigu tik vaikas nori, tegul daugiau sportuoja, leiskite jam mokytis norimos sporto šakos. Galbūt jis taip įgis daugiau pasitikėjimo. Žinoma, neskatinkite problemų spręsti kumščiais.

  • Kalbėjimas

Tikrai ne visi vaikai linkę savo tėvams pasakotis apie problemas, su kuriomis susiduria mokykloje. Jeigu yra galimybė, tegul vaikas kalbasi su psichologu. Jeigu nenori, tokiu atveju paskatinkite jį pasikalbėti su geriausiu draugu arba net augintiniu. Išsikalbėjimas tikrai gydo.

  • Problemos priežastis

Žinoma, kai kuriais atvejais labai pagelbėti gali tėveliai. Tik reikia sužinoti, kodėl jūsų vaikas yra engiamas. Jeigu tik dėl prastų drabužių, pašalinti šią problemą galima.  Bent jau iš dalies. Suteikite vaikui galimybę pritapti prie bendraamžių. Mokykloje tai svarbu. Žinoma, jis neturi būti toks, kaip visi, tačiau sumažinus dirgiklius dažnai engėjai nebeturi, dėl ko prisikabinti. Tai gali būti viena minimalių pagalbų, kai vaikas nenori kalbėtis.

Sakykite vaikui, kad jis jums rūpi. Jeigu apie savo problemas jis nenori kalbėti žodžiu, paskatinkite jį parašyti jums laišką. Galbūt tai taps jūsų pokalbio būdu.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: