Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Palanga Šimtmečio proga Lietuvą pasveikins iškeldama didžiausią trispalvę virš Baltijos

Palanga Šimtmečio proga Lietuvą pasveikins iškeldama didžiausią trispalvę virš Baltijos

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį pasitinkanti Palanga kviečia Naujuosius metus pasitikti prie jūros, visiems drauge giedant „Tautišką giesmę“ ir besigėrint ne tik dangų nušviesiančiais įspūdingais fejerverkais, bet ir išskirtinio dydžio bei vienintele trispalve, iškelta virš Baltijos jūros.

„Pasitinkame visai šaliai išskirtinius metus – Lietuva minės Valstybės atkūrimo šimtmetį. Tai – ypatinga, kiekvienam iš mūsų labai brangi sukaktis, todėl Palanga kviečia ją paminėti išskirtinai. Artėjančio Šimtmečio, taip pat pasididžiavimo savo Tėvyne jausmas juntamas visur, jis tarsi plazda ore, tad ir Palanga negali likti abejinga šiai svarbiai sukakčiai. Didžiausias Lietuvos kurortas pirmasis jungiasi prie gražios LRT iniciatyvos „Keliu vėliavą“, skatinančios visus Lietuvos žmones, taip pat išvykusius gyventi svetur Vasario 16-ąją, taip pat kitų valstybinių švenčių dienomis iškelti trispalvę ir paversti tai gražia kasmetine tradicija. Tad pasitinkant 2018-uosius palangiškių trispalvė nušvis ir virš Baltijos jūros. Tiltą ji puoš ir Sausio 1-ąją – Lietuvos vėliavos dieną“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Galinė jūros tilto dalis jau šiandien nušvis Lietuvos vėliavos spalvomis. Trispalvės plotas, neskaitant jos atspindžio vandenyje, sieks maždaug 35 metrus. Ši vienintelė Baltijos jūrą papuošianti Trispalvė nuo kranto bus nutolusi maždaug 400 metrų, tad atėjusieji prie jūros tilto pasitikti Naujųjų, Lietuvai labai reikšmingų 2018-ųjų metų, vėliavą puikiai matys.

Jūros tiltas Baltiją padabinsiančiai trispalvei pasirinktas neatsitiktinai. Pasak Nerijaus Stasiulio, bendrovės „Palangos renginiai“ kultūrinės veiklos vadybininko, šis tiltas visuomet buvo pasauliui atviros Lietuvos simbolis. „Jis tapo savotišku Lietuvos tiltu į pasaulį, tad labai simboliška, jog pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metus jūros tiltas nušvis mūsų vėliavos spalvomis“, – sakė N. Stasiulis.

Ne tik jūros tilto puošyba, bet ir Naujųjų metų fejerverkas Palangoje bus išskirtinis: laikrodžiams mušant dvylika, prieš dangų nušviečiant fejerverkams, Palangos pajūryje nuskambės „Tautiška giesmė“, tad kartu su naujametiniu Palangos fejerverku į kiekvieno palangiškio bei kurorto svečio širdį pasibels ir pasididžiavimo savo valstybe, jos istorija ir šiandiena jausmas. „Fejerverkas šiemet bus išskirtinis, nes kvies ne tik gėrėtis reginiu, bet prieš tai visiems kartu sugiedoti Lietuvos himną. Nuskambėjus „Tautiškai giesmei“, dangų nušvies muzikinis fejerverkas, kurio muzikiniam takeliui parinkome geriausių dainininko Stasio Povilaičio dainų melodijas“, – sakė N. Stasiulis.

Pasitikdama Naujuosius metus, o kartu ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Palanga sveikina visą Lietuvą ir kviečia šia gražia sukaktimi pasidžiaugti kartu. Žiemos švenčių laikotarpiu išskirtinai suspindęs kurortas šiais metais miesto puošybai skyrė ypatingą dėmesį – tiek dabinant miesto eglę, tiek visas viešąsias erdves akcentuota ne tik šventinė nuotaika, bet ir lietuvybė: kurortas nušvito ne tik šventinėmis lemputėmis, bet ir lietuvių tautinėms juostoms būdingais raštais ir trispalvės spalvomis. Taip Palanga sveikina Lietuvą artėjančio Valstybės atkūrimo šimtmečio proga ir pabrėžia, kad nėra geresnės vietos švęsti šią svarbią sukaktį nei didžiausiame šalies kurorte Palangoje.

Lietuvybės, tautiškumo bei valstybingumo akcentai Palangoje kartu su šventiniais motyvais matomi visą žiemos švenčių laikotarpį – ne tik gruodžio pradžioje įžiebiant miesto eglę, visą mėnesį belaukiant gražiausių metų švenčių, bet ir pasitinkant Naujuosius prie jūros tilto.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top