Pradinis / Kūrybos podiumas / Papuošalų kūrėja Regina Selickaitė: „Kūrybos srityje vien originalumo nepakanka“

Papuošalų kūrėja Regina Selickaitė: „Kūrybos srityje vien originalumo nepakanka“

1Prieš didžiąsias metų šventes kauniečius ir Kauno svečius sukvies renginys „Kūrybos podiumas“. Jame ne tik vyks nemokamos rankdarbių kūrimo pamokos, įvairūs seminarai, bus demonstruojamos drabužių kolekcijos, bet ir savo rankų darbo gaminius pristatys talentingi mūsų šalies kūrėjai. Viena iš jų – Regina Selickaitė, papuošalus kurianti jau daugiau nei dešimtmetį.

Regina kurti papuošalus pradėjo dar studijuodama meninį stiklą Kauno dailės institute. Nuo tada jos veikla visada buvo susijusi su kūryba. Tiesa, meniška moteris taip pat dirba dailės mokytoja ir kuria interjerus.

R. Selickaitės kūryba pasižymi įvairove: moteris kuria papuošalus ne tik šventėms, bet ir kasdienai – juk atrodyti žavioms dailiosios lyties atstovėms norisi nuolat. Kurdama Regina atsižvelgia į sezoną: keičiantis metų laikams, natūraliai keičiasi ir spalvos jos darbuose. Jos rankdarbiai ypač traukia romantikių akis – jie yra labai romantiški, moteriški.

Ne tik papuošalų, bet ir rankinių bei kitokių aksesuarų kūrėja teigia, kad kiekvienas darbas sulaukia savo savininkės ir nėra vienos išskirtinai populiarios darbų rūšies.

Regina prisipažįsta jau metus papuošalų nebegaminanti pagal individualius užsakymus. Kodėl? „Tiesiog pastebėjau, kad tai darydama tampu nebe kūrėja, o kitų norų vykdytoja, – atvirauja menininkė. – Šiuo metu darau tik tai, ką noriu pati. Manau, kad tai buvo tinkamas sprendimas, nes esama padėtis mane džiugina.“

Pašnekovė teigia, kad kurti stengiasi būdama pailsėjusi ir geros nuotaikos. Buvimas gamtoje, kelionės, knygos, įdomūs žmonės yra jos įkvėpimo šaltiniai. Pasak jos, puikiam darbo rezultatui reikia minėtųjų dalykų visumos.

R. Selickaitė sako sunkiai įsivaizduojanti savo gyvenimą be kūrybos, o save – dirbančią kokioje nors kitoje srityje. Džiaugiasi, kad jai pasisekė laiku suvokti savo, kaip kūrėjos, prigimtį ir išvengiant didesnių klajonių atrasti sau tinkamiausią kelią. Tiems, kurie nesijaučia laimingi dirbdami pasirinktoje srityje, moteris pataria būti drąsesniems, bandyti atrasti dalykus, kurie teikia džiaugsmo. Juk visų mūsų tikslas yra būti laimingiems. Rinkdamiesi veiklą turėtume labiau įsiklausyti į save, atsižvelgti į vidinius poreikius.

Paklausta apie pasiekimus kūrybos srityje, Regina kukliai atsako: „Man svarbiausias pasiekimas – tai nuolatinės klientės, kurias pažįstu daug metų. Kai kurios tampa draugėmis – tai neapčiuopiamas turtas ir labai didelis mano darbo pranašumas.“ Lietuvoje ji yra surengusi ne vieną savo kūrybos parodą, nemažai jos darbų iškeliauja į užsienį.

Nuolat vis naujais darbais nustebinanti Regina sako, kad savo kurtais papuošalais puošiasi retai. Jos paaiškinimas paprastas: „Nebėra paslapties. Todėl labiau mėgstu kitų autorių kūrybą, tik bėda ta, kad retai kas sužavi…“

R. Selickaitė teigia pastaruoju metu besistebinti papuošalų kūrėjų gausa. Ir panašu, kad daugeliui jų klientų nestinga. „Aš dažnai galvoju: mūsų, kūrėjų, tiek daug, ir visi turime darbo, tai galbūt gyvename ne taip ir blogai?“ – pasvarsto.

Kas gi lemia kūrėjo žinomumą, sėkmę? Kodėl vieni visuomenėje išpopuliarėja vos per kelerius metus, o kiti žinomumo nesulaukia dešimtmečiais? Negi nepakanka vien originalumo ir kūrybingumo? Regina patvirtina – tikrai nepakanka. „Šiuolaikinis pasaulis – tai verslo pasaulis, todėl, kaip ir kiekviename versle, papuošalų kūrimo srityje svarbūs ryšiai, protegavimas, savęs reklamavimas. Profesionalai dažniausiai turi vadybininkų, tai yra normalu, nes viešieji ryšiai užima begalę laiko“, – sako kūrėja.

Regina teigia mananti, jog tokie renginiai, kaip „Kūrybos podiumas“, labai reikalingi tiek kūrėjams, tiek plačiajai visuomenei. „Visų pirma – tai proga bendrauti. Džiugu, kad organizuojami įvairūs seminarai. Aš esu už viską, kas įkvepia kūrybai“, – sako pašnekovė ir kviečia visus į nemokamą renginį, kuris vyks Kauno sporto halėje šių metų gruodžio 4–5 d.

Daugiau informacijos apie renginį rasite: http://lietuve.lt/kurybos-podiumas/kurybos-podiumas-kvies-islaisvinti-kurybine-galia

„Lietuvės“ redakcija
Nuotraukos iš R. Selickaitės asmeninio archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: