Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Paroda „Baltų ženklai tekstilėje“ Alytuje

Paroda „Baltų ženklai tekstilėje“ Alytuje

Alytaus kultūros ir komunikacijos centre šią savaitę atidaryta tekstilės kūrinių paroda „Baltų ženklai tekstilėje“.

Paroda „Baltų ženklai tekstilėje“ organizuojama projekto „Kitokia tekstilė“ kontekste. Projektą nuo 2009 m. kasmet rengia Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus Tekstilės sekcija. Pagrindinis projekto tikslas ir misija – skleisti tekstilės meno idėjas Lietuvos (taip pat kaimyninių šalių) regionuose, esančiuose atokiau nuo kultūros ir meno centrų.

Šių metų parodos tema aktualizuoja mūsų tautos kultūrinį palikimą. Nuo pasaulio suvokimo pradžios vaizdinės formos keliauja iš vienos epochos į kitą. Kintantys kontekstai gimdo vis kitokį vaizdinio prasminį turinį. Tai, kas seniai žinoma, atrandama iš naujo, atgimsta per sakraliai reikšmingus, amžinus dalykus. Senosios formos ir vaizdiniai, apipinti dvasinės bei racionalios patirties, atskleidžia naujus aspektus, sukuria savojo laikmečio ženklus, savo kultūros įvaizdį.

Parodoje pristatomi kūriniai – semantinės ženklų struktūros, nurodančios į Lietuvos kultūros palikimą, tautos dvasią. Stilizuotai vaizduojami senieji baltų simboliai ir ženklai (svastika, kryžius, ratas ir kt.) įvairiuose šiuolaikiniuose kontekstuose įgyja kitą (istorinėmis, socialinėmis, politinėmis konotacijomis apipintą) prasmę. Užkoduoti vaizdiniai kviečia parodų lankytojus surasti besiskleidžiančias baltiškųjų ženklų interpretacijas, ne tik pažvelgti į ženklus iš šių dienų perspektyvos, bet ir pasidalyti juos apsivijusiomis istorijomis.

Kolekcijos kūrinių autorės: Liucija Banaitienė, Danguolė Bečelytė-Čachavičienė, Danguolė Brogienė, Virginija Kirvelienė, Liucija Kudžmienė, Rūta Marija Narvydienė, Irena Piliutytė, Birutė Sarapienė, Genovaitė Sasnauskienė, Aušra Sedlevičiūtė, Ona Staskevičienė, Marija Šidiškytė, Danutė Valentaitė, Lina Zavadskė.

Parodą Alytaus kultūros ir komunikacijos centre alytiškiai ir miesto svečiai galės aplankyti iki  rugsėjo 18 d.

Projektą remia LR kultūros ministerija ir Kauno miesto savivaldybė.

www.alytus.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: