Pradinis / Kultūra / Parodoje – dingusio meninio Kauno paieškos

Parodoje – dingusio meninio Kauno paieškos

Kaune duris atvėrė istorinė paroda apie meninę laikinosios sostinės pusę. Paroda „Dingęs meninis Kaunas“ – tai pirmasis projektas, kuriame mėginama prikelti svarbiausias miesto kūrybines erdves, o kartu klausti: kur slypi Kauno meninė energija ir kokią reikšmę jai turi vieta?

Paroda, kuri bus iki vasario 12 dienos eksponuojama Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) menų galerijoje „101“ (Muitinės g. 7), kviečia atsakyti: ar miestas, namas, erdvė turi įtakos miesto kūrybiškumui, ar vieta gali padėti meninei veiklai skleistis?

Kauno architektai, grupė „Antis“, tapytojas Rimvidas Jankauskas-Kampas, grupė „Post Ars“, galerininkas Albertas Stankevičius, skulptoriai tėvas ir sūnus Antiniai ir kiti šio miesto kultūros mikrokosmoso kūrėjai bei gyventojai dažniausiai yra siejami su tam tikromis vietomis – Kauno architektų namais, „Anties“ kavine, Sinagoga ir t. t. Šios erdvės jau tapo aktyvaus, kūrybiško ir gyvybingo meninio Kauno sinonimu, bet kartu jos byloja apie nuolatinę šio miesto atminties eroziją – beveik visos jos, kažkada buvusios svarbiais kultūros židiniais, šiandien jau yra „dingusio“ miesto dalis.

Paroda pristato tik dalį negrįžtamai pasikeitusių pastarųjų dešimtmečių meninio Kauno vietų, nes visų jų aprėpti neįmanoma: tai Architektų namai, kelios Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus parodų salės, Menininkų namai, Karaliaus Mindaugo pr. 29-ajame name įkurtos menininkų dirbtuvės ir parodų salė, menininkų dirbtuvės buvusioje sinagogoje, šiuolaikinio meno ir dizaino galerija „ARTeritorija“ ir kt.

Projekte pristatoma autentiška dokumentinė medžiaga: filmuoti performansai, pokalbiai su menininkais, parodų fotografijos, plakatai, to meto spaudos pranešimai. Bene įdomiausia šio projekto dalis – Algirdo Kaušpėdo, Audronės Kaušpėdienės, Roberto Antinio, Audronės Petrašiūnaitės, Hanos Šumilaitės, Eglės Komkaitės ir kitų prisiminimai, kuriuose – ne tik tų laikų fragmentai, bet ir dabartinės praėjusių dienų Kauno meninio gyvenimo refleksijos.

Ekspoziciją papildo Gintaro Česonio fotografijos, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) naujųjų medijų meno programos studentų kūrybinės interpretacijos ir įvairi dokumentinė medžiaga.

Parodą galima apžiūrėti ir Kauno atminties archyve.

Projekto komanda: parodos kuratorė dr. Daiva Citvarienė, menotyrininkės prof. dr. Rasutė Žukienė ir Viltė Migonytė-Petrulienė, istorikai Raimonda Rickevičienė, Arvydas Pakštalis, dr. Brigita Tranavičiūtė, operatorius Linas Citvaras, VDU kuratorystės ir naujųjų medijų meno programų studentai.

Galerija dirba 11–17 val. nuo pirmadienio iki penktadienio.
Parodos autorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: