Pradinis / Aktualijos / Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė

130518 vystomasis Klaipeda 2

Užsienio reikalų ministerija gegužės 18 dieną Klaipėdoje surengtoje Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventėje pristatė Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo veiklą Afganistano Goro provincijoje.

Šventės lankytojai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos indėliu šioje karų ir skurdo išvargintoje valstybėje. Užsienio reikalų ministerijos palapinę aplankę klaipėdiečiai domėjosi įgyvendintais vystomojo bendradarbiavimo projektais, šalies problematika, palankiai vertino Lietuvos indėlį siekiant užtikrinti geresnes Afganistano Goro provincijos našlaičių gyvenimo sąlygas, prisidedant prie mokyklų, ligoninių infrastruktūros gerinimo ir kitus projektus.

Klaipėdoje buvo galima pajusti ir afganiškos kultūros ypatumus – pamatyti vaizdinės medžiagos apie Goro provinciją, apžiūrėti afganiškus drabužius, paragauti rytietiškos arbatos, afganiškų užkandžių, susipažinti su dari kalbos rašmenimis mokantis užrašyti savo vardą.

Iš viso 2006–2012 m. Lietuva finansavo 204 vystomojo bendradarbiavimo projektus Afganistano Goro provincijoje. 2012 m. buvo įgyvendinti 35 vystomojo bendradarbiavimo projektai už 1,33 mln. litų. Pastaraisiais metais daugiausia projektų skirta vietos valdžios ir nevyriausybinių organizacijų gebėjimų stiprinimui, socialiniam ir ekonominiam Goro provincijos vystymui, kaimo plėtrai.

2012 m. taip pat baigta Goro sostinės Čagčarano vaikų dienos centro statyba, kurią finansavo Lietuva. Siekdama pagerinti sveikatos priežiūros paslaugas Goro provincijos gyventojams, 2011–2012 m. Lietuva inicijavo ir rėmė Čagčarano ligoninės rekonstrukcijos darbus, kurie toliau tęsiami su Japonijos parama.

Tarptautinė bendruomenė siekia užtikrinti Afganistano gyventojams saugų kasdienį gyvenimą, užbaigti kelis dešimtmečius trunkančias kovas, sumažinti skurdą šalyje ir tarptautinio terorizmo grėsmę.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: