Pradinis / Grožis ir mada / Paryžiaus mados savaitėje dizainerė Agnė Kuzmickaitė pristatė drabužius iš lino

Paryžiaus mados savaitėje dizainerė Agnė Kuzmickaitė pristatė drabužius iš lino

Paryžiuje kovo 2–9 dienomis vykusioje mados savaitėje savo kūrybą pristatė ir viena ryškiausių Lietuvos drabužių dizainerių Agnė Kuzmickaitė. Ištaigingame konferencijų centre „Tapis Rouge“ tris dienas vykusioje parodoje „Capsule“ buvo galima išvysti keliolika ateinančiam rudens−žiemos sezonui skirtų derinių iš naujausios A. Kuzmickaitės kolekcijos, kurią Lietuvoje dizainerės gerbėjai išvys jau balandžio 7-ąją per ketvirtus metus iš eilės Vilniuje rengiamą įspūdingą asmeninį mados renginį.

„Galvojant apie Paryžių ir kilo mintis kurti iš lino — audinio, kuris svetur yra atpažįstamas kaip mūsų kultūros, paveldo dalis. Eksperimentai su linu tiesiog įkvėpė — jį galima puikiai integruoti į šiuolaikiškos moters aprangą, — neabejoja A. Kuzmickaitė. Dėvimajai madai skirtoje Paryžiaus mados savaitėje lietuvė mados gurmanams pristatė lininius džemperius, sukneles, paltukus, netgi striukę, taip pat megztukus ir sukneles iš kašmyro bei merinosų vilnos.

Pasirinkimą kurti iš lietuviško lino sveikino ir Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Vida Gražienė, su drabužių dizainere po parodos susitikusi Lietuvos ambasadoje Paryžiuje.  V. Gražienė neabejoja, kad tuo A. Kuzmickaitės kūryba bus tik dar patrauklesnė pasauliui.

Drabužių dizainerė įkvėpimo semiasi iš savo kasdienybės. Į ją A. Kuzmickaitė žvelgia ne tik menininkės, bet ir mokslininkės žvilgsniu.

Vilniaus dailės akademijoje ketvirtus metus meno doktorantūrą studijuojanti kūrėja pretenduoja tapti vienintele Lietuvoje aktyviai kuriančia drabužių dizainere, turinčia mokslinį daktaro laipsnį. Jos disertacijos tema – „Kasdienybė kaip kūrybos inspiracija – dizainerio savirefleksija“.

Kultūros ministerijos inf.

Nuotraukos iš asmeninio A. Kuzmickaitės archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: