Pradinis / Kultūra / Paryžiaus meno centre prasidėjo Šarūno Barto filmų retrospektyva

Paryžiaus meno centre prasidėjo Šarūno Barto filmų retrospektyva

Vasario 5 dieną Paryžiaus Pompidou šiuolaikinio meno centre prasidėjo mėnesį truksianti žymaus lietuvių režisieriaus Šarūno Barto kino filmų retrospektyva. Prancūzų kultūros bendruomenė, kino mėgėjai ir diplomatai buvo pakviesti į 2015 m. Kanų kino festivalyje pirmą kartą rodyto naujausio Šarūno Barto filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ peržiūrą.

Gausiai susirinkusią publiką pasveikino Pompidou centro prezidentas Serges Lasvinges, jis pasidžiaugė galimybe pirmą kartą šiame centre išsamiai pristatyti iškilaus lietuvių režisieriaus Š. Barto kūrybą.

Žiūrovai pirmą kartą išvydo naujausią Š. Barto autoportretinį trumpametražį filmą „Où en êtes vous, Sharunas Bartas?“ (liet. „Kas jūs ir kur esate, Šarūnai Bartai?“), sukurtą Pompidou centro užsakymu bendradarbiaujant su „Arte France Cinéma“.

Renginio režisierius Š. Bartas žiūrovams pristatė savo naujausią, jau aštuntąjį, ilgametražį filmą „Ramybė mūsų sapnuose“. Kino kritikų teigimu, tai neabejotinai asmeniškiausias Lietuvos režisieriaus kūrinys, kuriame susipina vaidybinis kinas, realaus gyvenimo dokumentika ir nematyti archyviniai kadrai iš asmeninių vaizdo įrašų kolekcijos. Prieš operatoriaus Eitvydo Doškaus kamerą stoja pats Š. Bartas (tai jo antras pagrindinis vaidmuo savo filme po „Sidabrine gerve“ už geriausią režisūrą apdovanoto „Eurazijos aborigeno“), pirmą kartą vaidinanti režisieriaus dukra Ina Marija Bartaitė, iki šiol kine nematyta dabartinė jo gyvenimo draugė smuikininkė Lora Kmieliauskaitė, dėl vienintelės scenos į Lietuvą specialiai atvykusi rusų aktorė Klaudija Koršunova („Sidabrinės gervės“ laureatė už geriausią vaidmenį filme „Eurazijos aborigenas“) ir net kino kūrėjo šuo. Šis filmas jau buvo parodytas daugelyje tarptautinių kino festivalių ir sulaukė išskirtinio pripažinimo.

Pirmą kartą Pompidou centre rengiamos Š. Barto filmų retrospektyvos, kuri truks iki kovo 6 dienos, programoje bus parodyti režisieriaus sukurti filmai, taip pat jo kolegų kino kūrėjų Audriaus Stonio, Leos Carax, Claire Deniskurti filmai bei Guillaume Coudray dokumentinis filmas apie lietuvių režisierių „Šarūnas Bartas, vienas lauke – karys“.

Vėliau programoje bus rodomi Š. Barto filmai „Laisvė“, „Namai“, „Koridorius“, „Eurazijos aborigenas“ ir kt. Taip pat bus parodytas pirmasis režisieriaus filmas „Tafolarija“, sukurtas 1986 m.

Vasario 13 d., prieš filmo „Septyni nematomi žmonės“ rodymą, Pompidou centre bus surengtas režisieriaus Š. Barto susitikimas su žiūrovais bei diskusija, kurią moderuos humanitarinių mokslų daktarė Renata Šukaitytė. Tą patį vakarą bus pristatyta Pompidou centro užsakymu ir lėšomis išleista R. Bonamy knyga prancūzų kalba „Šarūnas Bartas, arba Didžioji vienatvė“.

Režisieriaus kūrybos pristatymo proga taip pat pirmą kartą Paryžiaus centre esančioje galerijoje „Passage de Retz“ surengta personalinė Š. Barto fotografijų paroda „Few of Them“ (kuratorė Sonja Voos), kurioje pristatoma apie 50 dar niekur nerodytų Š. Baro fotografijų iš kelių jo kurtų filmų vietovių bei išleistas solidus fotografijų parodos katalogas ir Š. Barto poezija prancūzų ir anglų kalbomis.

Režisieriaus kūrybos pristatymas Paryžiuje organizuojamas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje, Lietuvos kultūros institutu ir Lietuvos ambasada Prancūzijoje. Renginį remia Lietuvos kultūros ministerija.

Kultūros ministerijos inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: