Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Pasaulio alytiškių sambūryje – idėjos miestui ir Alytaus ambasadorių apdovanojimas

Pasaulio alytiškių sambūryje – idėjos miestui ir Alytaus ambasadorių apdovanojimas

Birželio 16-ąją, šeštadienį, antrąją Alytaus miesto šventės dieną, įvyko jau trečiasis Pasaulio alytiškių sambūris. Jis kvietė po visą pasaulį išsibarsčiusius miestelėnus sugrįžti namo – į Alytų! Gyvenantys svetur į savo miestą sugrįžo tam, kad čia atšvęstų jo gimtadienį, pasidalytų miesto ateities vizijomis ir idėjomis.

Sambūrio metu vyko atvira konferencija, jos metu tiesioginiu teletiltu su esančiais Alytuje bendravo Londone gyvenantys alytiškiai, kurie noriai prisideda prie miesto puoselėjimo. Jie pasiūlė įkurti išskirtinį Pasaulio alytiškių skverą Alytuje – jame augtų iš įvairių šalių suvežti augalai. Trumpai iš Belgijos sugrįžęs ekonomistas Paulius Kunčinas pristatė Alytaus, kaip sveikatingumo, sporto ir aktyvaus gyvenimo paslaugų centro Europoje, viziją. Jo nuomone, nors Alytus yra tapatinamas su pramonės miestu, tačiau ateityje daugelis pramonės darbų nyks, žmones pakeis robotai ir dirbtinis intelektas, todėl tam reikia ruoštis.  Dainininkas Darius Mileris-Nojus pasidalijo mintimis, kaip Alytus gali tapti skambančiu ir dainuojančiu miestu rengiant gyvos muzikos vakarus kiekvienoje kavinėje. Jam norėtųsi,  kad  Alytaus miesto žmonių lankomose vietose gimtų savotiška tradicija susiburti, pamuzikuoti.

Alytaus kultūros ir meno tarybai atstovavusi Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė pristatė parengtą projektą „Mes galime! Kultūros sostinė Alytuje kasdien“. Taip pat buvo pristatytas prekės ženklas „Viecinis“, kuris moderniai populiarina dzūkų krašto kalbą, taip pat naujas Alytaus miesto ženklas „Alytus Myliu“, kurį sukūrė menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai ir vizualiosios komunikacijos specialistas Artūras Mažeika.

Antrojoje renginio dalyje „City Alumni“ kvietė į atviros erdvės forumo dirbtuves „Kartu kuriame Alytų“, jas moderavo Rygaudas Guogis, įmonės VšĮ „Mokymosi mokykla“ direktorius. Jose buvo diskutuojama apie tai, ką kiekvienas galime padaryti tam, kad Alytus taptų dar jaukesnis miestas, ir ką galime sukurti įvairiose miesto erdvėse.

Jau praeitais metais aktyviems ir labiausiai garsinantiems miesto vardą užsienyje buvo pradėti teikti Alytaus ambasadoriaus garbės ženklai. Pirmuoju tapo žymus kineziterapeutas Samuelis Tacas, gyvenantis Jungtinėse Amerikos Valstijose. O šiemet už aktyvią profesinę ir visuomeninę veiklą, reikšmingus pasiekimus, išlaikytą tvirtą ryšį su Alytumi bei jo vardo garsinimą ambasadoriais tapo Darius Mileris (Airija), Alvija Černiauskaitė (Jungtinė Karalystė) ir Gitana Pinkevičienė (Vilnius).

alytus.lt inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: