Pradinis / Sportas / Pasaulio teniso čempionate – Lietuvos medikų triumfas

Pasaulio teniso čempionate – Lietuvos medikų triumfas

Lietuvos medikai ir odontologai triumfavo Maltoje surengtame Pasaulio medikų teniso čempionate. Rugsėjo 29 – spalio 6 dienomis vykusioje sporto šventėje lietuviai demonstravo puikų žaidimą ir įvairiose amžiaus grupių varžybose iškovojo net 9 medalių komplektus – auksą, sidabrą ir bronzą – bei perėmė estafetę pasaulinį medikų teniso turnyrą organizuoti Lietuvoje.

Šiemet teniso čempionate susirinko per 240 dalyvių iš daugiau nei 20 pasaulio šalių. Lietuvos, JAV ir Lenkijos atstovų delegacijos turnyre buvo vienos didžiausių.

Lietuvos delegaciją sudarė net 44 Lietuvos medikai ir odontologai bei juos lydintys asmenys. Didžioji delegacijos dalis – Kauno sveikatos priežiūros specialistai, tarp kurių – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rektorius, Lietuvos gydytojų teniso sąjungos prezidentas prof. Remigijus Žaliūnas, Odos ir venerinių ligų klinikos vadovė prof. Skaidra Valiukevičienė, gydytoja kardiologė prof. Olivija Gustienė, gydytojas anesteziologas-reanimatologas Valdas Dobilas.

Pasak prof. Remigijaus Žaliūno, Lietuvos medikai daug dėmesio tenisui skiria neatsitiktinai. „Tenisas mus visus sutelkia. Tie, kas „užsikrečia“ tenisu, vargu ar jį iškeis į kitą sporto šaką – jame išlieka ištvermingiausi ir ištikimiausi“, – tvirtino rektorius.

Lietuvių gretose šiemet išskirtinai žaidė daugkartinė įvairių teniso čempionatų nugalėtoja dermatologė Birutė Adomavičienė. Odos ligų gydytoja moterų vienetuose buvo stipriausia ir iškovojo auksą, taip pat mišrių porų dvejetuose kartu su LSMU rektoriumi prof. Remigijumi Žaliūnu pasipuošė bronzos medaliais.

B. Adomavičienei ir jos komandos narėms gydytojai odontologei Eglei Vindašiūtei-Narbutei ir oftalmologei iš Šilutės Renatai Steponkienei šiemet teko ypač sunki užduotis – apginti čempionų taurę, kurią tenisininkės, atstovaudamos moterų nacionalinei komandai, pirmą kartą šalies istorijoje pernai iškovojo Pilzene (Čekija). Tik po įnirtingos kovos ir pratęsimo pusfinalyje šiais metais fortūna buvo palankesnė priešininkėms iš JAV. Jos, finale nugalėjusios Lenkijos tenisininkes, tapo naujosiomis čempionėmis.

„Dažnai pergalę nuo pralaimėjimo skiria du neatmušti kamuoliukai. Gaila, kad šiais metais nepavyko apginti vadinamosios Tautų taurės. Vis dėlto pusfinalyje pralaimėta ne bet kam, o Jungtinėms Amerikos Valstijoms“, – apie moterų pasirodymą turnyre kalbėjo prof. Remigijus Žaliūnas.

Bronzos medalis LSMU rektoriui prof. Remigijui Žaliūnui – taip pat ne vienintelis šiame turnyre. Galingu kirčiu pasižymėjęs rektorius su savo komandos nariu psichiatru Emiliu Subata vyrų dvejetų varžybose nužygiavo iki paties finalo. Čia lietuviai, susitikę su vokiečiais, tik po intensyvios kovos nusileido priešininkams ir iškovojo sidabrą.

Puikiai ir sėkmingai žaidęs Emilis Subata po čempionato džiaugėsi trimis medaliais: vyrų vienetų varžybose laimėta bronza ir mišrių porų dvejetuose kartu su komandos nare LOR gydytoja Birute Miliauskiene (kuriai tai taip pat antrasis turnyro medalis) iškovotu bronzos medaliu.

Nepalankios oro sąlygos ir organizaciniai nesklandumai šiemet neužkirto kelio iškovoti medalių ir kitiems Lietuvos medikų ir odontologų delegacijos nariams. Savo amžiaus grupės moterų vienetų varžybose sužibėjo gydytoja odontologė Aušra Kepenė, kuri laimėjo sidabro medalį, Birutė Miliauskienė, kuri iškovojo bronzą, ir Renata Steponkienė, kuri taip pat apdovanota bronzos medaliu. Mišrių porų dvejetų varžybose sidabro medaliai atiteko šeimos gydytojui Martynui Jociui ir gydytojai odontologei Marinai Krinickienei. Iš viso įvairiose amžiaus grupių vienetų varžybose iškovoti 5, dvejetų – 4 medalių komplektai.

„Šio Maltoje vykusio čempionato rezultatai rodo, kad šalies medikai – geri teniso žaidėjai: Lietuvos medikės ir odontologės pasauliniame kontekste yra stiprios, žaisdami dvejetuose arba mišriuose dvejetuose neblogų rezultatų pasiekia ir vyrai“, – įspūdžiais apie lietuvių delegacijos pasirodymą pasidalijo prof. Remigijus Žaliūnas.

49-asis Pasaulio medikų teniso čempionatas 2019 metais rugpjūčio 3–9 dienomis vyks Vilniuje, kur laukiami visi tenisą žaidžiantys ir gydytojo diplomą turintys šalies medikai ir odontologai. „Lietuvos gydytojus, gydytojus odontologus, turinčius kolegų užsienyje, raginame juos kviesti į šį turnyrą. Jame laukiami ir kitų šalių atstovai. Taip pat svarbu, kad turnyre dalyvautų kuo daugiau Lietuvos gydytojų ir odontologų, kurie žaidžia tenisą“, – kvietė prof. Remigijus Žaliūnas.

Šiuo metu čempionate dalyvauja 38 Pasaulio medikų teniso bendrijai priklausančios šalys. Daugiau informacijos apie čempionatą Vilniuje: https://www.wmtsvilnius.com/.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: