Pradinis / Mokslas ir švietimas / Pasaulyje populiarios lietuvių sukurtos programėlės, praversiančios daugybėje gyvenimo situacijų

Pasaulyje populiarios lietuvių sukurtos programėlės, praversiančios daugybėje gyvenimo situacijų

Pasaulyje galime didžiuotis ne tik pasiekimais krepšinyje ar mokslinių lazerių srityje, bet ir lietuvių sukurtomis programėlėmis. Daugiausia pripažinimo sulaukė programėlės, skirtos lengvesnei kasdienybei: nuo naudojamų nuotraukoms redaguoti, susisiekti mieste iki padedančių dresuoti šunį.

Pixabay.com nuotr.

Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų biuro ekspertas, rekomenduoja lietuvių sukurtas programėles, praversiančios daugelyje gyvenimo situacijų.

Milžinės „Photoshop“ konkurentė: „Pixelmator“

Pirmąją nuotraukų redagavimo ir piešimo programos „Pixelmator“ versiją broliai lietuviai pasauliui pristatė prieš 11 metų ir per tris savaites ji vaikinams uždirbo daugiau nei pusę milijono eurų. Vėliau programa laimėjo prestižiniuose „Apple“ apdovanojimuose, o „The Guardian“ ją įvertino kaip geriausią alternatyvą profesionalų naudojamai „Photoshop“.

Neįgudęs vartotojas su „Pixelmator“ gali lengvai atlikti elementarius vaizdo redagavimo veiksmus: keisti nuotraukų matmenis, atspalvius, pasinaudoti įvairiais filtrais bei šablonais ir pašalinti defektus, taip pat karpyti ir jungti vaizdo įrašus. O pažengę vartotojai bei fotografai, grafikos dizaineriai ar dailininkai su šia programėle gali kurti sudėtingas nuotraukų bei vaizdo įrašų kompozicijas, eskizus bei animaciją.

Prisidėjusi prie olimpinių žaidynių: „Trafi“

Vienas iš daugiausia investicijų sulaukęs lietuviškasis startuolis – viešojo transporto programėlė „Trafi“. Ši realaus laiko situaciją mieste analizuojanti programėlė net buvo pasirinkta kaip oficiali kelionių planuotoja 2016 metais Rio de Žaneire rengtoms olimpinėms žaidynėms. Šiuo metu „Trafi“ aktyviai veikia Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Turkijoje, Taivane, Brazilijoje bei Indonezijoje.

„Trafi“ sujungia visą mieste veikiančią viešojo transporto infrastruktūrą – todėl jos vartotojai gali sužinoti, koks keliavimo būdas būtent tuo metu yra patogiausias. Važiuoti autobusu, artimiausiame punkte išsinuomoti dviratį ar automobilį, o gal pasinaudoti pavėžėjimo paslauga? Programėlėje galima palyginti visus variantus ir sužinoti, kuris iš jų būtų greičiausias ir pigiausias. Be to, programėlė veikia ir neprisijungus prie interneto.

Kalbėti skirtingomis kalbomis ir susikalbėti: „Translate Me“

Kalbant apie keliones, reikia paminėti ir išvykas į užsienį lengvinančią programėlę. Lietuvių sukurta „Translate Me“ – tai vertimo programėlė, kuria naudodamiesi skirtingomis kalbomis kalbantys pašnekovai gali suprasti vienas kitą be žodyno ir gestikuliavimo.

„Translate Me“ gyvą kalbėjimą gali išversti net į 40 skirtingų kalbų – tereikia įjungti programėlę ir pradėti šnekučiuotis, o ji pati atpažins naudojamas kalbas ir tiesiogiai išvers tariamus žodžius. Be to, programėlė gali išversti ne tik pokalbius, bet ir tekstus – į daugiau nei 100 skirtingų kalbų.

Svajonių namai virtualioje realybėje: „Planner 5D“

Prieš keletą metų į „Google Cardboard“ rekomenduojamų programėlių sąrašą pateko ir lietuvių sukurta interjero dizaino programėlė „Planner 5D“. Naudojantis šia programėle galima sukurti būsto vizualizacijas, o užsidėjus VR akinius – išvysti, kaip jis atrodys realybėje.

„Planner 5D“ palengvina interjero kūrimą ir namų apstatymo darbus. Ja naudojantis, galima patogiai sukurti patalpų planą, pridėti ir lengvai keisti baldus, pritaikyti apdailos spalvas bei tekstūras.

Šunų dresūra išmaniuoju: „Dogo“

Šalies vardas yra garsinamas ir tarp pasaulio šunų augintojų – lietuvių sukurta dresūros programėlė „Dogo“ parduotuvėje „App Store“ šiuo metu vartotojų yra įvertinta aukščiausiu balu.

Programėlė „Dogo“ padeda šunų šeimininkams svarbiausiųjų komandų juos išmokyti tiesiog namuose. Pamokų ciklas prasideda nuo pačių paprasčiausių užduočių, o jas įveikus pereinama prie sudėtingesnių.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top