Pradinis / Aktualijos / Paskelbti konkurso „Apkabinkime Žemę kartu“ nugalėtojai

Paskelbti konkurso „Apkabinkime Žemę kartu“ nugalėtojai

26 Vilniaus Virsuliskiu vidurine mokykla

Dar nepraėjo nė pusšimtis metų nuo tos akimirkos, kai Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvoje ji oficialiai įteisinta 1992 m. Šiandien jau nekyla klausimų, ar reikia tokios dienos žmonijos kalendoriuje, nes kalbėti ir rašyti apie mūsų planetos skaudulius jau neužtenka – reikia veikti. Dėl to iniciatyvinė VšĮ „Trys brangenybės“ grupė Pasaulinei Žemės dienai paminėti paskelbė socialinį kūrybinį projektą „Apkabinkime Žemę kartu“. Lietuvos ir užsienio švietimo įstaigos buvo pakviestos savo organizuojamuose renginiuose nuo kovo 20 iki gegužės 5 dienos nors 1 minutei susikabinti rankomis ir taip išreikšti pritarimą taikos ir vienybės idėjai Žemėje.

Projekte dalyvavo 76 švietimo įstaigos iš įvairių Lietuvos ir užsienio kampelių, rankomis susikabino daugiau nei 10 575 žmonės. Organizatoriams nuotraukas iš šios akcijos renginių siuntė vaikų lopšeliai-darželiai, mokyklos, įvairūs ugdymo, socializacijos, konsultaciniai centrai. Projekto „Apkabinkime Žemę kartu“ dalyviai pranoko visus organizatorių lūkesčius ir nustebino geranorišku aktyvumu.

Pasaulinei Žemės dienai paminėti skirti renginiai pasižymi didžiule gausa, įvairove, kūrybiškomis ir originaliomis iniciatyvomis ne tik įstaigų bendruomenėje, bet ir už jos ribų: ne viena ugdymo įstaiga tomis dienomis jungėsi ir bendradarbiavo su kitomis bendruomenėmis, kvietėsi į susitikimus gamtosaugos ir ekologijos specialistus. Vaikus ir mokinius įkvėpė mokytojai, o nuoširdžiai ir aktyviai palaikė tėveliai, močiutės ir seneliai, administracijos darbuotojai, miškininkai. Vaikai ir suaugusieji ne tik tvarkė aplinką, darė inkilus sparnuočiams, bet ir domėjosi Žemės ekologinėmis problemomis ir jų sprendimo būdais, dainavo, šoko, vaidino, piešė, rengė parodas, kūrė eiles ir rašė linkėjimus Motulei Žemei.

Socialinio kūrybinio projekto „Apkabinkime Žemę kartu“ pirmtakas – Lietuvoje išskleista šviesi iniciatyva „Apkabinkime Žemę“, kurios iniciatorė yra Nijolė Gabija Wolmer. Kreipdamasi į žmones ji rašo: ,,Pakviesk kiekvieną, kurį myli, apkabinti Žemę meilės kelyje. Susikibk rankomis draugų ir nepažįstamųjų rate. Perduok žinią, padėk jai skristi…Pats projektas „Apkabinkime Žemę“ – tai bendrumo ir solidarumo su žmonėmis ir Žeme išreiškimo veiksmas, suprantamas visų tautybių, lyčių, amžiaus, įsitikinimų žmonėms. Jo esmė – paprastu veiksmu išreikšti pasitikėjimą žmogumi, bendrą rūpestį ir meilę Žemei.

Projekto „Apkabinkime Žemę kartu“ rengėjai yra labai dėkingi visiems projekto dalyviams už tiek gražių ir neišdildomų akimirkų, kuriomis buvo pasidalinta, siunčiant renginių nuotraukas ir aprašymus. Projekto metu vyko konkursai, kurių nugalėtojams bus įteiktos „Apkabinkime Žemę“ vėliavos. Jais tapo Klaipėdos vaikų lopšelis-darželis „Vyturėlis“, Vilniaus Viršuliškių vidurinė mokykla, Klaipėdos vaikų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“.

Šis projektas ir jame dalyvavę vaikai bei suaugusieji – Žemės viltis. Konkrečiais darbais, įkvepiančia kūryba, šviesiomis mintimis ir šiltomis rankomis susikibę žmonės įvairiuose Žemės kampeliuose tampa vieniu: juos jungia viena idėja – taika, vienybė, švara ir sveikata, draugystė ir darna Žemėje – planetoje, kuriai visada yra už ką padėkoti, Žemėje, kurią verta branginti ir saugoti.

26 Klaipedos vaiku lopselis-darzelis Azuoliukas

Parengė Giedrė Paršeliūnienė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: