Pradinis / Mokslas ir švietimas / Patarimai norintiems greičiau išmokti vokiečių kalbą

Patarimai norintiems greičiau išmokti vokiečių kalbą

Gebėjimas kalbėti tik viena kalba šiandieniame pasaulyje tampa labiau išimtimi nei taisykle. Ir tai visiškai nestebina – platus mokamų kalbų spektras rodo žmogaus išsilavinimą, padeda geriau pažinti kitas kultūras, laisviau komunikuoti. Kalba yra viena svarbiausių kultūros varomųjų jėgų: ja perteikiamos emocijos, joje užkoduotos specifinės reikšmės ir prasmės, suprantamos tik konkrečios šalies ar regiono gyventojams. Vokiečių kalba yra daugiausia vartojama gimtoji kalba visoje Europos Sąjungoje, ir jos mokymosi populiarumas neblėsta. Apžvelgsime to priežastis ir vokiečių kalbos mokymosi subtilybes.

Vilioja karjeros galimybės

Nors teigiama, kad vokiečių kalba skirta rašytojams ir mąstytojams (vok. Dichter und Denker), vokiečių kalbos kursai dažniau tampa pasirinkimu tiems, kurie galvoja apie karjeros perspektyvas šioje Vakarų ekonomikos galiūnėje. Nors nemaža dalis vokiečių gali pasigirti puikiais anglų kalbos įgūdžiais ir šia kalba įmanoma nesunkiai susikalbėti daugelyje viešų vietų, įmonėse neretai reikalaujama mokėti vokiečių kalbą. Į užsienietį, mokantį gimtąją kalbą, darbo rinkoje žiūrima gerokai palankiau ir kopti karjeros laiptais tokiu atveju yra gerokai paprasčiau.

Jeigu svarstote apie darbą Vokietijoje, tačiau neturite pakankamo kalbos žinių bagažo, dabar – puikus metas pradėti mokytis: prognozuojama, jog ateinantį dešimtmetį šalyje ims trūkti kvalifikuotų inžinierių, informacinių technologijų bei kitų sričių specialistų. Tiesa, ne kiekvienam besimokančiam vokiškas kalbos riešutas yra lengvai įkandamas.

Tinkama prieiga ir pamatuoti lūkesčiai

Vokiečių kalbos kursai pritaikomi individualiai, nes kiekvieno asmens žinių lygis ir imlumas naujai informacijai skiriasi. Mokytojai su mokiniais detaliai aptaria mokymosi metodus ir galimybes, išsiaiškina lūkesčius ir galimybes. Tuomet sudaromas mokymosi planas ir grafikas, kurį ilgainiui galima koreguoti. Visgi ne visuomet vokiečių kalbą norima mokytis kalbų mokykloje – kai kurie žmonės imasi tą daryti savarankiškai. Kiekviena iniciatyva, skirta asmeniniam tobulėjimui, neabejotinai yra sveikintina, tačiau neretai tai tampa tikru motyvacijos ir disciplinos išbandymu.

Vokiečių kalba priskiriama vakarų germanų kalbų grupei, į kurią įeina ir anglų kalba, todėl nekeista, jog šios dvi kalbos turi panašumų ir susidaroma nuomonė, jog mokytis bus gana nesudėtinga. Kad ir kaip būtų, jų nėra tiek daug, kiek gali pasirodyti. Kad vokiečių kalbos kursai taptų lengvesni ir norimą lygį pasiektumėte greičiau, pateikiame keletą universalių patarimų.

Programos ir knygos vaikams – puiki mokymosi medžiaga 

Kad ir kaip šis būdas erzintų suaugusiųjų ego, jis gali būti išties veiksmingas. Laidose vaikams kalbama lėtu tempu (greitas tempas – vienas didžiausių iššūkių net ir pažengusiems kalbos vartotojams), žodynas yra nesudėtingas, dažnai naudojamos iliustracijos bei kita vaizdinė medžiaga.

Jeigu vaikiškos laidos neskamba patraukliai, galite rinktis ir kitą būdą – žiūrėti jau matytus filmus bei serialus vokiečių kalba arba naudoti vokiškus subtitrus. Taip kur kas lengviau atpažinsite žodžius, pratinsitės prie šnekamosios kalbos ypatumų. Be to, patogu sustabdyti, užsirašyti ar pasitikslinti tai, kas buvo pasakyta. Vokiečių kalbos kursai – puikus būdas išmokti kalbą, tačiau šios priemonės padės įtvirtinti žinias ir išmokti kažką naujo.

Lygiai tokį patį mokymosi principą pritaikykite ir skaitydami knygas. Lengvo pobūdžio knygos suteikia galimybę išplėsti savo žodyną. Tam labiausiai tiks knygos, kurias esate skaitę ir pakankamai gerai žinote lietuvių ar kita kalba. Pradėkite nuo vaikiškų knygų, pasakų, paprastų istorijų. Kai jos taps per lengvos, imkitės kiek rimtesnių. Jei turite galimybę, paieškokite dvikalbių knygų, kuriose tekstas būtų pateiktas tiek vokiečių, tiek lietuvių ar kita kalba, kurią puikiai mokate.  

Ne tik kalbėti, bet ir išgirsti

Vokiečių kalbos kursai orientuoti tiek į kalbėjimo, tiek į klausymosi įgūdžius. Jeigu kalbėti sekasi geriau nei suprasti kitus, tuomet tam skiriama daugiau dėmesio. Klausymas – labai svarbus, nes komunikuoti bus sudėtinga, jeigu negalėsite gerai suvokti to, ką jums sako pašnekovas. Radijo stotys, įvairios transliacijos socialiniuose tinkluose, klausymosi pratimai, kurių sudėtingumo lygį galima pasirinkti, itin pravers norint geriau išmokti kalbą. Patogu tai, kad klausyti galite važiuodami į darbą, paskaitas, atlikdami kitus nesudėtingus darbus. Net jeigu ir suprasite ne viską, tam tikrus žodžius ar frazes pasąmoningai įsidėmėsite.

Daugiau praktikos

Išmokti kalbą bus gerokai sunkiau, jeigu ja mažai bendrausite. Vokiečių kalbos kursai sudaryti iš kalbėjimo ir klausymo, skaitymo užduočių, o kalbėjimas vyksta su pačiu mokytoju. Gera idėja – praplėsti žmonių, su kuriais galite bendrauti vokiečių kalba, ratą. Ieškokite bendraminčių kalbų mokykloje, socialiniuose tinkluose, apsilankykite vokiečių studentų susibūrimuose, renginiuose, kuriuose bus kalbama vokiškai.

Esmė paprasta – kuo daugiau stengsitės kalbėti, tuo daugiau drąsos ir pasitikėjimo savo žiniomis įgausite. Visuomet geriau kalbėti darant klaidų nei mokėti kalbą gerai, tačiau ja nekalbėti. Kalbėkite vokiškai net mažiausiai progai pasitaikius, pavyzdžiui, jeigu mieste sutiksite keletą vokiečių, nebijokite jų užkalbinti ar kažko paklausti. Tikėtina, kad jie bus maloniai nustebinti jūsų žiniomis ir mielai skirs pokalbiui keletą minučių.

Vokiečių kalbos kursai profesionalioje kalbų mokykloje ir individualios pastangos užtikrins, kad šią kalbą mokysitės itin efektyviai. Svarbiausia – neprarasti motyvacijos susidūrus su sunkumais, nereikalauti iš savęs per daug ir vengti papildomo spaudimo. Kryptingos, nuoseklios pastangos ir gebėjimas ramiai reaguoti į klaidas ir trūkumus atneš sėkmę.

2 Komentarai

  1. Atradau nemokama tinklapi kuris padeda ismokti vokieciu kalbos pradmenis iki A2 lygio. GAl kam bus idomu 🙂

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: