Pradinis / Renginiai, pramogos / Pažaislyje vyko sveiko maisto šventė „Lietuvaitė šeimininkė 2015“

Pažaislyje vyko sveiko maisto šventė „Lietuvaitė šeimininkė 2015“

Pažaislio vienuolyno erdvėse praėjusį savaitgalį vyko tradicinė Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuota sveiko maisto šventė „Lietuvaitė šeimininkė 2015“. Ji prasidėjo Mišiomis Pažaislio vienuolyno bažnyčioje. Kiekvienais metais šventė turi savo išskirtinę temą. Šių metų tema buvo „Pasninkas – atgaiva kūnui ir sielai“.

Šiemet šeimininkių šeimininke komisija išrinko trijų vaikų mamą Eligiją Sukockienę iš Trakų rajono. Jai praėjusių metų šeimininkių šeimininkė iš Plungės Marija Striaukienė įteikė pereinamąją statulėlę.

Pasisekė, kad buvo labai gražus rudens oras, šeimininkės savo vaišes galėjo patiekti lauke. Geras oras pritraukė ir nemažai žmonių. Jie norėjo paragauti šeimininkių paruoštų pasninkinių valgių. Žmonės užsirašinėjo patiekalų receptus, kad ir patys pasidarytų šiuos sveikus patiekalus. Šeimininkių receptai bus viešinami ir sveikuolių sąjungos interneto svetainėje.

Renginį vedė alpinistas Vladas Vitkauskas ir Gražina Petrošienė. Šventės dalyvius sveikino ir mintimis apie vaišes ir pasninko svarbą lietuvių kultūroje dalijosi etnologė Gražina Kadžytė. Ir, žinoma, visus įkvėpė šventės siela ir organizatorė „Žolinčių akademijos“ prezidentė Danutė Kunčienė.

Konferencijoje „Pasninko tikslai ir nauda“ detaliai apie Lietuvoje vyravusias ir besikeičiančias pasninko tradicijas pasakojo VU prof. R. Laužikas, o filosofijos mokslų dr. B. Gudaitytė kalbėjo tema „Dvasinė askezė, kaip gyvenimo vertybė“.

Komisija apdovanojimus įteikė ne tik šeimininkių šeimininkei, bet ir Kauno rajono ūkininkėms Nijolei Šabaniauskienei, Genutei Šidlauskienei bei Angelei Misionienei ir Aldonai Šimulienei su pagalbininkėmis mergaitėmis; Pakruojo klubo „Valia“ atstovėms Pranutei Idienei, Aušrai Rukienei, Aurai Pačinskienei ir Zinai Čepaitienei; Ukmergės šeimininkėms Janinai Danielienei, Nijolei Onai Kaselienei, Aušrai Prišmantienei ir Oksanai Railaitei; Kauno jungtinio sveikatos klubo atstovams Algirdui Kapučinskui ir Česlamai Purienei.

Kasmetė sveiko maisto šventė yra keliaujanti. Dažnai ji būdavo organizuojama Palangoje, praėjusiais metais vyko Raudondvario pilyje ir vadinosi „Rudens gėrybės būro ir pono stalui“. Šių metų sveiko maisto šventėje buvo vertinamas ir patiekalo grožis, ir sveikumas, ir skanumas, ir šių temos atitikimas. Šventės dalyviai patys įsitikino, kad šie dalykai tarpusavyje labai dera.

Juozas Dapšauskas
Juozo Dapšausko ir Simono Dailidės nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: