Pradinis / Mokslas ir švietimas / Pedagogės kelią pasirinkusi A. Maskoliūnaitė: „Dirbdamas mokytojo darbą augi kartu su vaikais“

Pedagogės kelią pasirinkusi A. Maskoliūnaitė: „Dirbdamas mokytojo darbą augi kartu su vaikais“

Austėja Maskoliūnaitė – Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) pirmojo kurso studentė, tačiau universiteto koridorius, dėstytojus ir studentus ji pažįsta jau seniai, todėl čia pradėti studijuoti nebijojo. Prie universiteto ansamblio „Šviesa“ ji prisijungė dar būdama moksleivė. Mergina tikina, jog moksleiviams prisijungti prie studentiško ansamblio tikrai verta. „Čia susipažįsti su įvairaus amžiaus žmonėmis, pamatai naują aplinką ir išmoksti daug naujų dalykų“, – sako ji.

Austėja, pradėjusi dainuoti ansamblyje, susipažino su daugybe garsių kompozitorių, dirigentų, dainininkų. Su jais kartu ir dirbo. Šiais metais ji pradėjo studijuoti anglų filologiją Lietuvos edukologijos universitete.

„Dabar, kai įstojau į LEU, man yra drąsiau, nes jau pažįstu universitetą, žinau, kur kas yra, ir jau turiu pažįstamų jame. Tai tikrai naudinga“, – sako A. Maskoliūnaitė.

Mergina sako, kad nuo mažens buvo ugdyta kaip Lietuvos patriotė. Jos pirmosios dainos, kurių išmoko, yra lietuvių liaudies. „Kai ruošiausi muzikos mokykliniam egzaminui, mano muzikos mokytojas pasiūlė dainuoti „Šviesoje“. Buvau dainavusi chore ir dainų šventėse, todėl iškart priėmiau pasiūlymą“, – prisimena Austėja.

A. Maskoliūnaitė džiaugiasi, kad ansamblio senbuviai ją puikiai priėmė. „Iškart po perklausos važiavau su ansambliu koncertuoti į Lenkiją. Tikrai smagiai praleidau laiką ir dar artimiau su visais susipažinau“, – sako mergina. Studentė džiaugiasi, kad besimokydama 12 klasėje (pačiame mokymosi sūkuryje) ir būdama net ne vilnietė sugebėjo suderinti mokslus ir veiklą ansamblyje „Šviesa“.

„Stojau į LEU, nes noriu būti mokytoja, kaip mano mama, senelė ir prosenelė“, – sako Austėja, užaugusi Jašiūnų miestelyje (Šalčininkų raj.) ir lankiusi Jašiūnų „Aušros“ vidurinę mokyklą. O jos mama dar ir dabar dirba mokytoja šioje dabar jau gimnazijoje.

„Pedagogės darbas mane žavėjo jau nuo pat mažens. Pati pasidarydavau dienyną, vaidindavau mokytoją ir tik tada darydavau namų darbus. Manau, kad tai tiesiog genai“, – įsitikinusi mergina.

Nei prosenelė, nei senelė, nei mama merginos neskatino rinktis šios profesijos. Austėja sako, kad, kai visiems pažįstamiems ar savo mokytojams pasakydavo, jog studijuos pedagogiką, šie išsigąsdavo. „Aš nuo vaikystės savo nuomonės nepakeičiau nė karto, net nesudvejojau, kuo noriu būti užaugusi. Tiesa, supratusi, kad turiu dainavimo dovaną, norėjau būti dainininke, bet žinojau, koks sunkus kelias į sėkmę ir populiarumą, todėl tos minties greitai atsisakiau“, – prisimena Austėja.

Mergina nuo pat pirmųjų klasių buvo pirmūnė, puikiai mokėsi lietuvių kalbą, kuri prasčiau sekėsi kitiems mokiniams. „Nuolat turėjau padėti ruošti namų darbus ir kitas užduotis. Buvo labai daug atvejų, kai tiesiog mokydavau klasės draugus įvairių temų, kurių jie nesuprato, išaiškinau daugybę dalykų. Tai padėjo suprasti, kad aš tiesiog sukurta būti mokytoja“, – sako LEU studentė.

A. Maskoliūnaitė tikina, kad pedagogo darbas tuo ir yra prasmingas, kad savo žinias perduodi jaunesnei kartai. Mokytojų dėka ši nauja karta kažko išmoko naujo, užaugo ir gali eiti drąsiai į gyvenimą. „Tai nuostabus jausmas ir, žinoma, prasmingas darbas“, – sako būsima pedagogė.

Merginos nuomone, dirbdamas mokytojo darbą augi kartu su vaikais, tobulėji ir sieki naujų aukštumų. Šis darbas yra neatsibostantis, nes kiekviena diena ir kiekviena pamoka yra kažkuo vis nauja ir neįprasta, nenuspėjama. Tai padaro pedagogo darbą įdomų ir skatinantį per 1 minutę sugalvoti, kuo pradžiuginti vaikus šį kartą, šią dieną, šią pamoką. „Taip mokytojas tik tobulėja ir auga. Taigi šis darbas yra visomis prasmėmis nuostabus, jei jį dirbi su meile ir noru. Tikiuosi, kad man taip ir bus“, – šypsosi LEU studentė.

LEU

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: