Pradinis / KARJERA / Penki dalykai, už kuriuos padėkosite sau būdami 40 metų

Penki dalykai, už kuriuos padėkosite sau būdami 40 metų

Argi nenorėtumėte sulaukę 40 metų padėkoti sau už tai, ką padarėte būdamas 25-erių? Yra keletas svarbiausių dalykų, kuriuos geriausia nuveikti savo karjeros pradžioje.

Nebijokite kreiptis į mentorius

Dauguma sėkmės lydimų profesionalų mielai dalijasi patirtimi. Dažnai jiems patiems labai įdomu pasidalyti savo įžvalgomis ir prisiminti tuos laikus, kai kadaise buvo tokioje pat vietoje kaip jūs!

Geriausia kreiptis pagalbos į tuos žmones, kurių vietoje įsivaizduotumėte save po 10−15 metų. Tada galėtumėte iš jų pasisemti naudingų praktinių žinių, kaip sėkmingai pradėti tiesti savo karjeros kelią.

Atraskite savo pomėgį

Manote, jog negalėtumėte tapti autoritetu, atliekančiu kokį nors darbą itin profesionaliai? Pamąstykite iš naujo! Jausite didesnį pasitikėjimą savimi, jei su savo pomėgiais supažindinsite aplinkinius žmones. Juk šiais laikais taip paprasta nebūti pilka pelyte: išnaudokite socialinės medijos siūlomas galimybes! Pasinaudokite populiariais tinklais (ypač „LinkedIn“, „Facebook“) ir rašykite straipsnius, užduokite klausimų ir dalykitės savo kasdienėmis naujienomis. Galite pradėti rašyti tinklaraštį ir dalytis mintimis su kitais.

Priimkite iššūkius

Dažnas, būdamas 20 metų, turi tik keletą svarbių įsipareigojimų. Žinoma, jūs turite mokėti nuomą, tačiau neturite jokių uošvių ar vaikų (ir šunų, ir senų tėvų, ir kt.). Didėjanti atsakomybės našta vėlesniais gyvenimo metais tikriausiai užguls jūsų pečius ir nebeturėsite laiko ieškoti naujų savo karjeros kelių. Taigi geriausia dabar išnaudoti savo laisvą laiką: priimkite visus karjerai svarbius iššūkius ir drąsiai ieškokite savojo kelio!

Dalyvaukite mokymuose

Jei dirbate ar atliekate praktiką įmonėje, kurioje galima dalyvauti įvairaus pobūdžio mokymuose, būtinai išnaudokite šias galimybes! Naujų įgūdžių įgijimas ir jų pritaikymas yra gyvybiškai svarbus profesiniam tobulėjimui.

Nežinote, kokie mokymai jums gali būti naudingi? Padarykite taip: perskaitykite jus dominančius darbo pasiūlymus ir išsirinkite keletą, kurie labiausiai patraukia jūsų dėmesį. Pasižiūrėkite, kokių įgūdžių reikalauja darbdaviai. Jeigu matote, jog iki norimo darbo pozicijos jums trūksta kompetencijos, neabejokite – tai yra mokymai, kuriuose jums būtina dalyvauti!

Palaikykite ryšius su žmonėmis

Yra daugybė žmonių, kuriuos pažįstate iš buvusių darboviečių, o galbūt jie kadaise buvo jūsų mentoriais, klientais, artimais draugais ar pagalbininkais. Kiekviena pažintis yra vertinga: galbūt gyvenimas pasisuks taip, jog buvęs geras jūsų draugas ar klientas po kelerių metų įdarbins jus. Taigi stenkitės palaikyti draugiškus ryšius su dabar jus supančiais žmonėmis: niekada negalite žinoti, kokio žmogaus pagalba bus jums itin naudinga ateityje.

Straipsnį parengė Augustė Užpelkytė
Daugiau karjeros patarimų – www.firsty.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: