Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Penktąjį kartą nuskambėjo „Linksmoji polkutė“, populiarinanti įvairių šalių polkas

Penktąjį kartą nuskambėjo „Linksmoji polkutė“, populiarinanti įvairių šalių polkas

Nuaidėjo V respublikinis jaunųjų atlikėjų konkursas „Linksmoji polkutė“, kurį organizavo Alytaus r. meno ir sporto mokykla ir kurio dalyvius svetingai priėmė Alytaus rajono Daugų kultūros centras. Kiekvienais metais į konkursą atvykę solistai, duetai, įvairios sudėties instrumentiniai moksleivių ansambliai visiems susirinkusiesiems suteikia gerų emocijų, puikią nuotaiką, nes vienas iš daugybės šio renginio tikslų – populiarinti akordeonu ir kitais instrumentais atliekamas įvairių šalių polkas.

Konkurso vedėjas mokytojas Artūras Šliažas trumpai pristatė polkos, kaip šokio, kilmę. Mokyklos direktorė Irena Abromavičienė pristatė svečius: Alytaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėją Rimantą Židanavičių ir kompozitorių maestro Stasį Liupkevičių, nuotaikingai paskelbė konkurso pradžią, linkėdama visiems sėkmės, pasitikėjimo savimi, gerų rezultatų. Renginio vedėjas pristatė kompetentingą konkurso vertinimo komisiją: konkurso pirmininkę mokyklos direktorę I. Abromavičienę, kompozitorių Stasį Liupkevičių, Daugų kultūros centro direktorę Eglę Sereičikienę, mokytoją instrumentalistą Juozą Abromavičių ir šio konkurso organizatorę vyresniąją mokytoją Laimutę Aleksiupienę.

Pirmoje dalyje savo jėgas išbandė solistai instrumentalistai iš Varėnos Jadvygos Čiurlionytės meno mokyklų, Elektrėnų, Birštono, Prienų, Vilkaviškio, Veisiejų, Seirijų, Kalvarijos muzikos mokyklų ir Alytaus r. meno ir sporto mokyklos. Skambėjo lietuvių liaudies polka „Telšių klumpakojis“, „Estų polka“, „Latvių polka“, „Linksmuolė polka“ ir daug kitų. Antrojo konkurso dalyje pasirodė ir tarpusavyje konkuravo duetai, ansambliai bei mišrūs ansambliai, kuriuose su mokiniais muzikavo ir mokytojai. Puikiai paruoštais mokiniais ir spalvingu repertuaru džiugino akordeonininkų ansamblis iš Lazdijų meno mokyklos Seirijų filialo, kapela „Trepsiukai“ iš Veisiejų skyriaus, Pivašiūnų gimnazijos vaikų ir jaunimo kapela ,,Griežliukė“, ansambliai ir kapelos iš Prienų, Kalvarijos, Jiezno, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės muzikos, Alytaus r. meno ir sporto meno mokyklų. Tarp jų, kaip visada, sužibėjo Alytaus jaunimo centro kapela „Tarškutis“. Kolektyvų atliekamas repertuaras buvo gana platus ir įvairus – nuo lietuviškų „Polkų kracinio“ iki ,,Tradicinės anglų polkos“.

Geranoriškai ir draugiškai nusiteikusi komisija, suskaičiavusi balus, paskelbė rezultatus – šauniausieji buvo apdovanoti diplomais, laureato diplomais, atminimo dovanėlėmis ir saldžiaisiais prizais.

Mokyklos direktorė už suteiktą galimybę organizuoti respublikinio lygio konkursus dėkojo Alytaus rajono savivaldybei, už metodinę pagalbą – Alytaus rajono Švietimo ir pedagoginės psichologinės pagalbos centro direktorei Linai Andrulevičienei ir metodininkei Irenai Savickienei, už profesionalų darbą – konkurso vertinimo komisijai, už jaukumą, svetingumą ir suteiktas patalpas – Daugų kultūros centro direktorei E. Sereičikienei, o visiems konkurso dalyviams – už nematomą, tik širdimi jaučiamą gerosios energijos tiltą, nutiestą tarp tėvų, mokytojų ir mokinių.

Alytaus r. meno ir sporto mokyklos informacija
www.arsa.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: