Pradinis / Aktualijos / Per Europos dieną Kaune – dėmesys piliečių teisėms

Per Europos dieną Kaune – dėmesys piliečių teisėms

Ketvirtadienį, gegužės 9 d., miesto centre kauniečiai bus provokuojami įsijungti į viešas menines akcijas „Tai ne teatras – o Tavo teisės“ ir kviečiami smagiai praleisti laiką ant Europos žemėlapio renginyje „Tai – M-ES“. Šitaip Kauno Europe Direct informacijos centras ir Kauno miesto savivaldybės V. Kudirkos viešoji biblioteka pakvies kauniečius šventiškai paminėti Europos dieną.

2013-ieji yra paskelbti Europos piliečių metais. Ar pakankamai žinome savo teises, kurias mums garantuoja ES pilietybė? Netradiciniu būdu – trijų profesionalių aktorių sukurtomis meninėmis socialinėmis provokacijomis „Tai ne teatras – o Tavo teisės“ įvairiose miesto centro vietose bus siekiama ne tik informuoti miestiečius apie Europos piliečių teises, bet ir įvertinti, kiek mūsų žmonės žino apie savo teises bei jų teikiamą naudą. Norintieji sužinoti daugiau taip pat galės gauti įvairios informacinės medžiagos apie ES piliečių teises.

Nuo 12 val. Muzikinio teatro sodelyje prie restorano „Miesto sodas“ lauko terasos prasidės šventinis renginys „Tai – M-ES“, kuris tęsis iki 14 val. Renginio metu kauniečiai bei miesto svečiai galės stebėti Kauno jaunimo kolektyvų pasirodymus, kartu su Kazio Binkio teatru nuotaikingai keliauti po Europos žemėlapį, sudalyvauti viktorinoje „Europieti, ar žinai…?“ ir laimėti prizų, mobiliajame Europe Direct informacijos centre gauti informacijos įvairiomis ES temomis, pasijuokti iš Vladimiro Beresniovo karikatūrų „Apie Europą – linksmai“.

Kauniečiai bus kviečiami prisėsti ant europinėmis spalvomis ištapytų „Patirties suolelių“ ir pasikonsultuoti sveikatos apsaugos, piliečių teisių, jaunimo galimybių temomis su gydytojais specialistais bei būsimaisiais teisininkais.

Prieš 63 metus, 1950 m. gegužės 9 dieną, Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Schumanas savo garsiojoje deklaracijoje pasiūlė suvienyti Europą siekiant išsaugoti taikius santykius tarp valstybių. Ši data kasmet minima kaip Europos diena.

Europos dieną Kaune tradiciškai organizuoja Kauno Europe Direct informacijos centras ir Kauno miesto savivaldybės V. Kudirkos viešoji biblioteka.

Renginio organizatorių informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: