Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Per mėnesį telšiškiai dviračiais numynė 55 tūkstančius kilometrų

Per mėnesį telšiškiai dviračiais numynė 55 tūkstančius kilometrų

Prieš mėnesį prasidėjo „Europos dviračių iššūkis 2016“. Joje dalyvavo keturi Lietuvos regionai: Telšių rajonas, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestai. Varžytuvių tikslas – naudoti dviratį kaip ekologišką transporto priemonę ir būti draugiškiems aplinkai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad Telšiai – 2016 m. Lietuvos kultūros sostinė – užėmė antrąją vietą šalyje ir 20-ąją Europoje iš 52 miestų.

Per mėnesį visų programoje dalyvaujančių šalių miestų gyventojai bendrai numynė beveik 4 mln. kilometrų. Jei šis atstumas būtų įveiktas automobiliu, į aplinką patektų (nekalbant apie kitus teršalus) daugiau nei 800 tūkst. kilogramų vien anglies dioksido emisijos. Organizatoriai pažymi, kad kuo dažniau važinėdami dviračiu mes prisidedame prie švaresnės aplinkos kūrimo bei geresnės savo sveikatos.

Per gegužės mėnesį telšiškiai numynė net 55 tūkst. kilometrų ir užėmė 20 vietą, o iš Lietuvos komandų telšiškius aplenkė tik Kaunas ir Europos šalių reitinge įsitaisė 19-oje vietoje su 62 tūkst. kilometrų. Klaipėda, numynusi 40 tūkst. kilometrų, liko 25-oje vietoje, o Vilnius užėmė 30 vietą su 30 tūkst. kilometrų.

Pirmąją vietą tarp visų Europos miestų užėmė Gdanskas (Lenkija), per mėnesį įveikęs daugiau kaip 750 tūkst. kilometrų.

Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas Mantas Karečka pasakojo, kad visą mėnesį kiekvienos darbo dienos vakarą organizuoti grupiniai pasivažinėjimai (ekskursijos) dviračiais po Telšių apylinkes. Taip pat kasdien iššūkį priimdavo vis kita įmonė ar organizacija. Dalyvauti galėjo kiekvienas individualiai, vienintelė dalyvavimo akcijoje sąlyga – parsisiųsti ir savo išmaniuosiuose telefonuose įsijungti programėlę.

Svarbu pažymėti, kad Telšių rajonas gyventojų skaičiumi yra kur kas mažesnis už visus, šiame iššūkyje dalyvavusius. Lyginant nuvažiuotų kilometrų skaičių, tenkantį tūkstančiui gyventojų, Telšiai Europoje užėmė trečiąją vietą (Gdanskas – 1788 km 1000 gyv., Umea (Švedija) – 1433 km 1000 gyv., Telšiai – 1269 km 1000 gyv.)! Praėjusiais metais Žemaitijos sostinė buvo antra ir pelnė išskirtinį apdovanojimą.

Programoje „Europos dviračių iššūkis 2016“ ir akcijoje „Minam už Telšius“ šiemet oficialiai dalyvavo 494 dviratininkai. Jie prisijungė specialiai iššūkiui sukurtoje mobiliojoje programėlėje. Tačiau tikrasis dviratininkų skaičius buvo gerokai didesnis. Daug buvo tokių, kurie dalyvavo, bet nesiregistravo ir negalėjo pridėti savo numintų kilometrų prie Telšių komandos (dėl to, jog neturi išmaniojo telefono ar nesinaudoja naujosiomis technologijomis). Organizatoriai įsitikinę, kad už Telšius mynusių dviratininkų buvo per 1200.

„Telšių komanda šiais metais numynė daug daugiau kilometrų – beveik 55 tūkst. kilometrų, ir tai yra daug daugiau nei buvusių iššūkių metu. Tiek 2014 metais, tiek pernai numindavome apie 40 tūkst. kilometrų, tad šie metai buvo daug aktyvesni“, – pasiekimais džiaugėsi M. Karečka.

Pačius aktyviausius apdovanojo ir jiems padėkas įteikė Telšių rajono meras Petras Kuizinas bei Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius Aurelijus Laurinavičius.

„Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Telšių rajono savivaldybe trečius metus iš eilės organizuoja „Europos dviračių iššūkį“. Labai džiugu matyti, kad dauguma gyventojų renkasi šią transporto priemonę (tai pastūmėjo ir mane persėsti ant dviračio), kuri ne tik neteršia aplinkos, bet ir teikia naudą sveikatai, ypač žmogaus kraujotakos sistemai. Dėkoju visiems, dalyvavusiems „Europos dviračių  iššūkyje 2016“ ir mynusiems už Telšius. Parodėme didiesiems Europos miestams, kad ir Žemaitijos sostinės gyventojai moka susitelkti, rūpintis savo sveikata, tausoja gamtą“, – sakė A. Laurinavičius.

Rajono meras taip pat dalyvavo akcijoje ir mynė dviratį. Apdovanojimų ceremonijoje P. Kuizinas dėkojo vieningai dėl bendro tikslo susibūrusiems žemaičiams, daugiausia kilometrų numynusioms komandoms ir dvidešimčiai dviratininkų įteikė padėkas, dovanas.

Mokyklų pogrupyje nepralenkiama buvo Telšių „Germanto“ pagrindinė mokykla, numynusi 9 819 kilometrų, įmonių pogrupyje apdovanota UAB „Scandye“, kurios dviratininkai nuvažiavo 4 420 kilometrų. Mišraus pogrupio komanda lyderė – „Žemaitijos meškos“, dviratininkai numynė 4 943 kilometrus. Geriausiųjų dviratininkų penketukas: Artūras Mangarovas (2150 kilometrų), Tomas Lukošius (2052 kilometrai), Vaidotas Jundulas (1565 kilometrai), Marijus Mineika (1290 kilometrų), Petras Jonaitis (1224 kilometrai).

Organizatoriai dėkoja gyventojams. Kviečia nesustoti ir toliau aktyviai judėti, minti pedalus, nes tai labai sveika.

„Dėkojame prie iššūkio organizavimo prisidėjusiai ir labai šią idėją palaikiusiai bei prizus įsteigusiai ir aktyviausiems dviratininkams dovanas paruošusiai Telšių rajono savivaldybei, dėkojame AB „Žemaitijos pienas“ už dovanas, „Dviračių nuomai Telšiuose“ už galimybę nemokamai išsinuomoti dviratį norintiems dalyvauti akcijoje, taip pat labai dėkojame kiekvienai įstaigai, kuri priėmė iššūkį ir kiekvienos darbo dienos vakarą rinkdavosi „Minti už Telšius“, – sakė M. Karečka.

Organizatorių nuotr.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: