Pradinis / Lietuviai svetur / Pietų Amerikos ir Kanados jaunieji lietuviai nori kurti Lietuvai

Pietų Amerikos ir Kanados jaunieji lietuviai nori kurti Lietuvai

Sausio mėnesį vyko Lotynų Amerikos ir Kanados lietuvių jaunimo bendruomenių atstovų suvažiavimas. Susitikimo metu kartu su lietuvių kilmės žymiais Brazilijos menininkais broliais dvyniais „os gemeos“ ir išeivijos patirties turinčiu Jurgiu Didžiuliu lietuvių jaunimas iš Brazilijos, Argentinos, Urugvajaus, Venesuelos bei Kanados kalbėjo apie identitetą, lietuvybės išlaikymą, diskutavo apie dvigubos pilietybės suteikimą, mokėsi rengti projektus ir tokiu būdu stiprinti savo organizacijas.

Susitikime dalyvavo ir užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius. „Džiaugiuosi, kad trečios ar net ketvirtos kartos jaunieji lietuvaičiai ne tik didžiuojasi savo kilme, bet ir noriai mokosi lietuvių kalbos, domisi Lietuvos aktualijomis, stengiasi esant progai atvykti į gimtinę aplankyti giminaičių ar draugų, – susitikimo metu sakė viceministras M. Bekešius. – Nors Pietų Amerika toli, tačiau visiems ten sutiktiems lietuvių kilmės jaunuoliams Lietuva yra nepaprastai brangi. Jie nori prisidėti prie Lietuvos garsinimo, bendrauti ir užmegzti ryšius tarpusavyje ir su jaunimo organizacijomis Lietuvoje. Jiems reikia padėti organizaciniais, vadybiniais klausimais, todėl ypatingas vaidmuo tenka Lietuvos generaliniam konsulatui San Paule, kuris yra svarbus ramstis vietos diasporai ir vienintelė mūsų šalies diplomatinė atstovybė žemyne.“

Pasak viceministro, Pietų Amerikos lietuvių bendruomenės jau pradėjo planuoti valstybės šimtmečiui skirtus renginius, atsakingai ruošiasi palaikyti lietuvių dalyvavimą 2016 m. Olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire.

Viceministras kartu su Brazilijos lietuvių bendruomenių atstovais bei suvažiavimo dalyviais taip pat dalyvavo mišiose ir minėjime, skirtame Sausio 13-osios įvykiams, bei padėjo gėlių prie Laisvės paminklo Vila Zelinoje, lietuvių įkurtame rajone.

Šiais metais kasmetinis Lotynų Amerikos ir Kanados lietuvių jaunimo bendruomenių atstovų suvažiavimas vyko „Lituanikoje“, lietuvių sodybų bendruomenės centre už San Paulo miesto.

URM inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: