Pradinis / Sportas / Pirmąkart Lietuvoje – Pasaulio sportinio nardymo čempionatas

Pirmąkart Lietuvoje – Pasaulio sportinio nardymo čempionatas

Liepos 1–3 dienomis Elektrėnuose vyks Pasaulio sportinio nardymo čempionatas ir Pasaulio taurės varžybos. Tokio lygio kovos, kai dėl čempionų laurų grumiasi pajėgiausi savo srities atstovai, Lietuvoje rengiamos pirmą kartą.

Nors mūsų šalyje sportinis nardymas dar yra jauna sporto šaka, dėl lietuvių pasiekimų Sankt Peterburge, kur pastarąjį kartą vyko Pasaulio čempionatas, nuspręsta šįkart varžybas surengti būtent Elektrėnuose. Tada Lietuvos delegacija iš svarbiausių metų kovų parsivežė šešis bronzos medalius.

„Tikimės, jog šįmet pavyks išlaikyti turėtus rezultatus ir dalyvavimas čempionate bus toks pat sėkmingas“, – sakė sportinio nardymo pradininkė Lietuvoje, trenerė, Lietuvos povandeninio sporto federacijos viceprezidentė Virginija Juodeikienė.

Iš viso Pasaulinio sportinio nardymo čempionate ir Pasaulio taurės varžybose grumsis 86 sportininkai. Tam tikrose rungtyse jie sudarys ir komandas nuo dviejų iki aštuonių narių.

Kiekviena komanda galės pasirinkti tris rungtis iš šešių siūlomų. Būtent tiek užduočių privaloma atlikti norint dalyvauti čempionate.

Finale bus išrenkami ne tik absoliutūs čempionai, bet ir kiekvienos rungties nugalėtojai.

Lietuva, kaip varžybų šeimininkė, į čempionatą deleguos dvi savo komandas. Pasak V. Juodeikienės, medalio tikimasi iš jauniausios kovų dalyvės Dianos Žalionytės – tarptautinės klasės sporto meistrė yra pasaulio sportinio nardymo čempionato sidabro medalio laimėtoja. Manoma, kad ant apdovanojamųjų pakylos lips ir pasaulio bronzos medalio savininkas Nikas Urbanovičius.

Sportinis nardymas Lietuvoje pradėtas propaguoti prieš ketverius metus. Pasaulyje ši sporto šaka taip pat yra naujovė – pirmosios tarptautinės varžybos, kuriose grūmėsi 64 sportininkai, 2000 m. surengtos Ispanijoje.

Organizatorių nuotr.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: