Pradinis / Aktualijos / Pirmininkavimas ES Tarybai parodė Lietuvos brandą

Pirmininkavimas ES Tarybai parodė Lietuvos brandą

Pirmadienį, gruodžio 30 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos organizuotame Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai baigiamajame renginyje.

Prezidentė pabrėžė, jog pirmininkavimas ES Tarybai parodė valstybės brandą. Lietuva sėkmingai įvykdė jai patikėtas užduotis ir pateisino visos Europos Sąjungos pasitikėjimą. Pasiekti kertiniai susitarimai ES finansiniam, ekonominiam, energetiniam saugumui užtikrinti ir padėti pagrindai patikimai, augančiai ir atvirai Europai.

Dėkodama už atsakingą ir profesionalų darbą, Prezidentė simboliniais Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai atminimo ženklais apdovanojo pirmininkavimo komandos narius.

„Pirmininkavimas ES Tarybai – didelis iššūkis ir istorinė galimybė Lietuvai. Mes ne tik sėkmingai atlikome mums patikėtus darbus, bet ir įrodėme, kad galime prisiimti atsakomybę už visai Europai svarbius klausimus. Kad mokame susitelkti patys ir bendriems tikslams sutelkti visas 28 ES partneres. Įrodėme, kad Lietuva yra atsakinga, patikima ir garbinga šalis. Tai visos pirmininkavimo komandos ir visų Lietuvos žmonių bendras nuopelnas“, – sakė Prezidentė.

Lietuvos pirmininkavimo metu iš viso priimtas 251 svarbus ES teisės aktas ir pasiekta pažanga dėl dar 114 iniciatyvų. Tai 2,5 karto didesnis nei paprastai darbo krūvis, kuris Lietuvai teko dėl einančių į pabaigą Europos Parlamento ir Europos Komisijos kadencijų. Nepaisant įtemptos darbotvarkės, išorinių trukdžių, Lietuva sėkmingai atliko jai patikėtas užduotis ir užtikrino sklandų ES Tarybos darbą.

Svarbiausiais Lietuvos pirmininkavimo rezultatais Prezidentė įvardijo pasiektą politinį sutarimą su Europos Parlamentu dėl 2014–2020 m. ES biudžeto, susitarimus dėl tolesnio Bankų sąjungos kūrimo ir Vilniaus viršūnių susitikimą, kuris paskatino istorinius pokyčius Ukrainoje ir dar labiau suartino Rytų partnerystės šalis su Europa.

Prezidentės teigimu, tai labai svarbūs žingsniai, kurie padės užtikrinti ES ekonomikos augimą ir žmonių gerovę, leis efektyviai spręsti nedarbo problemas, atkurs Europos finansinį stabilumą ir didins ES konkurencingumą pasaulyje. O parafuotos ES asociacijos sutartys su Moldova ir Gruzija ir kiti svarbūs susitarimai sustiprins Rytų partnerystės šalių demokratinę raidą ir padės užtikrinti stabilesnę ir saugesnę kaimynystę.

Kitą kartą Lietuva ES Tarybai pirmininkaus tik po 14 metų.

Nuotraukos R. Dačkaus

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: