Pradinis / Aktualijos / Plaukikas Danas Rapšys tapo pasaulio čempionu

Plaukikas Danas Rapšys tapo pasaulio čempionu

Kinijoje, Hangdžou mieste, vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate trumpame baseine (25 m) Lietuvos atstovas Danas Rapšys antradienį iškovojo aukso medalį. 400 m plaukimo laisvu stiliumi finale nuotolį jis įveikė pirmas per 3 min. 34,01 sek.

23 metų lietuvio plaukimo čempionato finale laikas – naujas Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordas ir geriausias pasaulyje sezono rezultatas. Šalies rekordą plaukikas pagerino 2,64 sek., o planetos pirmenybių – 0,31 sek.

Antrąją vietą iškovojo norvegas Henrikas Christiansenas, atsilikęs nuo lietuvio 2,63 sek. Trečioje vietoje – italas Gabriele Detti (3 min. 37,54 sek.).

Po šio finalo Danas sunkiai tramdė emocijas ir dėkojo Lietuvos žmonėms už palaikymą. Savo socialiniame tinkle jis rašė: „Kas dar tikėjotės tokio rezultato? Kol kas emocijos eina pro kraštus ir negaliu tinkamai suformuluoti žodžių. Bet tik sunkus darbas ir tikėjimas savimi padeda siekti aukščiausių rezultatų! Darkart ačiū už palaikymą! Aš jį jaučiu, net ir būdamas beveik 8000 km atstumu nuo Lietuvos.“