Pradinis / Grožis ir mada / Plėšyti drabužiai: kaip padaryti ir derinti

Plėšyti drabužiai: kaip padaryti ir derinti

Plėšyti drabužiai atėjo į madą per muzikos atlikėjus, hipius, kurie savo išvaizda bandė išreikšti požiūrį į visuomenės normas ir mesti iššūkį sociumui. Kažkam ši mada tapo malonia staigmena – galima neišmesti senų, suplėšytų drabužių. Pavyzdžiui, iš senų džinsų gali išeiti labai simpatiškos ir madingos kelnės. Aplinkiniai į jas žiūrės palankiai, kažkas net pavydžiai – juk plėšyti džinsai visada kainuoja brangiau už klasikinius. Kai kam ši retro mada leido atsipalaiduoti ir prie jų derinti laisvalaikio stiliaus drabužius. Kažkas įtraukė juos į savo klasikinį garderobą ir pradėjo derinti su prašmatniomis palaidinėmis ir aukštakulniais.

Be maištingos žinutės, kurią palieka mūsų atmintyje plėšyti drabužiai, yra ir kitas šios tendencijos aspektas. Tai – vėjavaikiškumo akcentavimas. Linksmi žaidimai lauke, pasivažinėjimai dviračiu, riedlente, nuolatiniai kritimai, kurie dažnai baigdavosi sutrenktais keliais ir suplėšytomis kelnėmis. Moterys, kurios trokšta atrodyti jaunai, pamėgo plėšytų džinsų vėjavaikišką pusę, ir šiuo metu šios kelnės yra populiarios. Vyrai visada nori atrodyti kaip stiprioji lytis, todėl šis drabužis jų garderobuose nelabai prigijo.

Deriniai, stiliai ir taisyklės

Paplėšytos gali būti liemenės, marškiniai, marškinėliai, švarkeliai, sijonai, suknelės. Kaip ir derinant plėšytus džinsus, reikia vadovautis tais pačiais principais. Prie plėšyto drabužio reikia parinkti tvarkingesnių, klasikinių ar sportinio stiliaus drabužių, eilutę papildant laisvalaikio stiliaus minkšta rankine. Bateliai gali būti ir klasikiniai, ir sportinio stiliaus. Šiltuoju sezonu bus madingi plėšyti ir siuvinėti „boyfriend“ stiliaus džinsai su nesutvarkytais apačios kraštais. Stilingai atrodo 8–10 cm dydžio plėšymai su ištrauktomis išilginėmis siūlėmis, blukinimai. Kadangi plėšyti džinsai yra labai pastebimi, kuriant komplektą jie turi būti kaip akcentas, kuris užbaigia komplektą. Akcentas gali būti tik vienas, kitaip derinys neatrodys harmoningai. Plėšyti džinsai tinka įvairių figūrų moterims, reikia tik išsirinkti tinkamiausią modelį. Pavyzdžiui, plačių klubų savininkėms rekomenduojama rinktis tiesaus kirpimo džinsus arba kelnes, o plėšymai turėtų būti vertikalūs. Lieknos moterys dailiai atrodys pasirinkusios ir „boyfriend“ stiliaus, ir prigludusius džinsus, kurių plėšymai būtų ties keliais. Plėšytus džinsus galima dėvėti ant nuogo kūno arba po jais mūvėti tinklines pėdkelnes – tai stiliaus naujovė.

Ką galima plėšyti?

Kadangi plėšyti drabužiai gaminami iš medvilnės, o klasikiniai – iš vilnos, šilko, poliesterio, jų audinių sudėtis skirtinga. Skiriasi ir išvaizda, todėl jie negali būti plėšyti. Tai neatrodytų estetiškai. Neaiški būtų jų paskirtis, taip pat jie būtų sunkiai pritaikomi kasdieniame gyvenime. Plėšyti gali būti laisvalaikio drabužiai, pagaminti iš medvilnės. Pavyzdžiui, maža juoda medvilnės suknelė gali būti praplėšytu šonu, tačiau jei ji pasiūta iš kitų medžiagų – negali būti plėšyta.

Plėšyti drabužiai – (ne) visoms progoms!

Tolerantiškoje visuomenėje apribojimų beveik neegzistuoja. Plėšyti drabužiai puikiai atrodys laisvalaikiu paplūdimyje, gamtoje. Juos galima dėvėti žingsniuojant į parką, sporto renginius, parodas, muziejus. Einant į teatrą, baletą, klasikinės muzikos koncertą ir į kitus panašius renginius, kur priimtina griežta klasikinė apranga, plėšyti drabužiai atrodys nederamai. Norint parodyti pagarbą renginių organizatoriams, dalyviams reikia pagalvoti apie etikos normas. Tad rengtis tokio stiliaus drabužiais einant į minėtus renginius nevertėtų.

Avalynė ir aksesuarai

Galima drąsiai dėvėti plėšytus drabužius ir kartu išlaikyti ramumą. Tokiu atveju rekomenduojama džinsus mūvėti su paprastais vienspalviais marškinėliais ir neutralios spalvos aukštakulniais. Toks kasdienio stiliaus įvaizdis bus efektingas, kartu paprastas, puikiai tiks kasdienai.

Su plėšytais drabužiais puikiai atrodys sportbačiai, oksfordai, aulinukai. Tačiau ir basutės, batai su platforma arba kulnu gali puikiai derėti. Svarbiausia, kad kuriant įvaizdį būtų panašios stilistikos arba tos pačios spalvos dar vienas aprangos elementas. Pavyzdžiui, klasikiniai smailianosiai laiveliai puikiai atrodys su plėšytais marškiniais ir platėjančiomis kelnėmis su skeltukais.

Kalbant apie aksesuarus – tai visiška pasirinkimo laisvė. Šalikai, skaros, apsiaustai puikiai papildys netvarkingų drabužių stilių. Ypač prabangiai atrodo masyvūs rankų darbo auskarai, derinami su plėšytais džinsais. Renkantis rankines rekomenduojama atkreipti dėmesį į beformes ar maišo formos rankines. Juodų linijų, lakoniško dizaino, klasikinės, griežtų formų rankinės su plėšytais drabužiais neturės lakoniško įvaizdžio.

Taip pat reikėtų atsargiai rinktis delnines kuriant bendrą įvaizdį. Tačiau, prie plėšytų drabužių parinkus romantiško stiliaus palaidinę, elegantiškus batelius, pasidarius šukuoseną ir makiažą net mažas prabangus rankinukas su grandinėle atrodys tinkamai ir papuoš komplektą.

4 žingsniai, kaip pasidaryti plėšytus džinsus

Pasirinkti džinsus. Prieš pirmąkart plėšant džinsus rekomenduojama tai padaryti ant dėvėti nebetinkamų. Jei nepavyks, nebus gaila išmesti. Plėšymui tinka visų spalvų ir stiliaus džinsai. Jei norisi, kad atrodytų kuo labiau nudėvėti, rekomenduojama juos kelis kartus išplauti karštame vandenyje su nedideliu kiekiu baliklio.

Pasiruošti. Prieš pradedant karpyti džinsus, kirpimo vietas reikia patrinti švitriniu popieriumi arba pemza. Trinti tol, kol džinsas taps minkštas ir plonas – it jau būtų sudėvėtas. Kirpimui pasirinkti mažas, aštrias žirklutes arba ploną aštrų peiliuką. Naudojant peiliuką, po audiniu reikia pasidėti medinę lentelę arba storą kartono lapą, kad netyčia neprapjautumėte kitos džinsų dalies.

Pasižymėti. Prieš kirpimą rekomenduojama pieštuku, kreida arba žiogeliais pasižymėti kirpimo vietas ir jų pločius. Tai daryti dėvint džinsus ir stovint tiesiai.

Kirpti. Džinsus patiesti išilgai kieto paviršiaus ir kirpti tik žirklučių galiuku arba pjauti peilio viršūnėle horizontaliai. Jei norisi, prakirptose vietose pincetu galima ištraukti siūlus – tai bus tarsi kutai. Kad džinsai atrodytų dar žaismingesni ir išskirtiniai, galima aprašyti žymikliu, aptaškyti dažais ir pan.

Daugiau stiliaus patarimų: http://natalijastun.com

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: