Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Plungės teatras „Saula“ – trečiąkart tarp pasaulio geriausiųjų

Plungės teatras „Saula“ – trečiąkart tarp pasaulio geriausiųjų

Pasaulinė mėgėjų teatrų sąjunga AITA/IATA kas dvejus metus organizuoja pasaulinę vaikų teatrų atranką. Joje dalyvauja daugiau nei šimtas teatrų iš visų pasaulio šalių. Pirmajame etape kiekviena šalis iš savo kolektyvų atrenka teatrą ir jį pristato pasaulinei atrankos komisijai. Šiemet Lietuva į šią atranką delegavo Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrą „Saula“, vadovaujamą Sigitos ir Romo Matulių.

Teatras „Saula“ Pasaulinio teatrų forumo komisijai pristatė savo spektaklį pagal lietuvių liaudies pasakas „Velnių monai“. Vertinimo komisija „Saulos“ spektaklį ir jo režisierius Sigitą ir Romą Matulius paskelbė pasaulinės atrankos nugalėtojais ir suteikė teisę savo kūrybą pristatyti 13-ajame Pasauliniame vaikų teatrų forume, kuris vyks 2014 metų liepos 25–rugpjūčio 1 dienomis Vokietijoje, Lingeno mieste.

Džiugi žinia, suteikianti galimybę Plungei, Lietuvai ir visoms Baltijos šalims savo kūrėjus pristatyti pasauliui prestižiškiausiame pasauliniame teatrų renginyje. Ši teisė, garbė ir atsakomybė Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrui „Saula“ ir jo režisieriams Sigitai ir Romui Matuliams suteikiama jau trečią kartą.

Plungės kultūros centro informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top