Pradinis / Šeima ir sveikata / Poezijos ir muzikos terapija

Poezijos ir muzikos terapija

Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras visiems klaipėdiečiams šiemet, be įprastų muzikos terapijos užsiėmimų, pasiūlė išbandyti naujovę – poezijos terapiją. Neabejojama, kad tai puikus būdas ne tik atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos, bet ir efektyvi priemonė išvengti depresijos.

„Medikai teigia, kad rudeninė depresija – gana dažnas reiškinys, kuris gali užklupti kiekvieną. Trumpėjančios dienos, žvarbus oras, tamsa sukelia neigiamas emocijas, kurios gali virsti į pavojingą ligą – depresiją. Norint išvengti šio sezoninio negalavimo reikia stengtis atsikratyti blogų emocijų. Muzikos ir poezijos terapija tikrai padės nuvyti slogias mintis ir pagerins nuotaiką!“ – teigė Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistas Marius Beivydas.

Muzikos terapijos – grojimas perkusiniais (mušamaisiais) instrumentais. Poezijos terapija – dar daug kam nauja, nepažįstama atsipalaidavimo, neigiamų emocijų atsikratymo forma. Paskaitas „Poetinė terapija – dvasinio augimo ir psichinės sveikatos stiprinimo metodas“ skaito žinoma uostamiesčio poetė, rašytoja, gydytoja psichiatrė ir poezijos terapeutė Jūratė Sučylaitė.

Poezijos terapijose, pasak Sučylaitės, visi turi galimybę pajausti, kaip per kalbos meną galima išreikšti emocijas ir artėti dvasinės pilnatvės pojūčio link. Paskaitose supažindinama su biblioterapijos ir kūrybiško rašymo galimybėmis, aiškinamasi, kaip mūsų sveikatą veikia užgniaužti neigiami jausmai, mėginama praktiškai pajausti žodžio galią.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: