Pradinis / Receptai / Prancūziškas migdolų pyragas

Prancūziškas migdolų pyragas

Reikės:

½ stiklinės sviesto (kambario temperatūros)
¾ cukraus
¾ stiklinės migdolų (be odelių)
3 kiaušinių (atskirti)
2 a. š. vanilės ekstrakto
½ a. š. migdolų ekstrakto
½ stiklinės miltų
1 a. š. kepimo miltelių

Sirupui:

½ stiklinės koncentruotos žaliosios arbatos (iš 6 arbatos maišelių)
3 v. š. medaus

Gaminimo eiga:

Orkaitę įkaitinti iki 180 °C. 22 cm skersmens formą ištepti riebalais. Migdolus sumalti kartu su ¼ stiklinės cukraus. Persijoti kartu miltus ir kepimo miltelius.

Sviestą ir ½ stiklinės cukraus išplakti elektriniu plaktuvu iki purios šviesios masės. Po vieną nuolat plakant sudėti kiaušinių trynius. Supilti vanilės ir migdolų ekstraktą ir išmaišyti. Įmaišyti maltus migdolus.

Kiaušinių baltymus išplakti iki standžių putų. Įmaišyti į migdolų masę ⅓ baltymų, tada ⅓ miltų. Atsargiai išmaišyti. Tą patį padaryti su likusiais baltymais ir miltais. Nepermaišyti.

Tešlą supilti į kepimo formą. Kepti apie 30 minučių (tikrinti mediniu iešmeliu). Išimti pyragą iš orkaitės ir palikti formoje 10 minučių. Tuomet atsargiai išimti pyragą iš formos, pyrago viršų subadyti krapštuku.

Paruošti žaliąją arbatą, užpilti pakelius karštu, bet ne verdančiu vandeniu ir palaikyti ne ilgiau nei 3 minutes, kad arbata nebūtų karti.

Sirupui supilti į puodą žaliąją arbatą ir medų ir pakaitinti, kol medus ištirps, tada nuimti nuo ugnies. Dalimis, palaukiant, kol susigers, užpilti sirupą tolygiai ant pyrago ir prieš patiekiant palikti pastovėti apie 20 minučių.

http://medejos.blogspot.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: