Pradinis / Aktualijos / Prezidentas rengia pasitarimą dėl ekstremaliųjų situacijų valdymo

Prezidentas rengia pasitarimą dėl ekstremaliųjų situacijų valdymo

„Gaisras Alytaus padangų perdirbimo gamykloje parodė, kad valstybė vis dar nėra tinkamai pasirengusi didelio masto incidentams“, – sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Spalio 29 dieną, antradienį, jis rengia susitikimą, kurio metu bus aptartos išryškėjusios ekstremaliųjų situacijų ir krizių valdymo problemos.

Pasitarime dalyvaus Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovas Saulius Greičius.

Prezidento vertinimu, Alytuje siaučiant gaisrui ir kilus pavojui žmonių sveikatai, labiausiai trūko sisteminio pasirengimo reaguoti į susidariusią ekstremalią situaciją ir sklandaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo.

Šalies vadovas mato būtinybę taisyti įstatymų bazę, mažinant formalių kliūčių teikti gyventojams savalaikę pagalbą, ir imtis spręsti techninio aprūpinimo klausimus.

Pagrindinis tikslas, pasak Prezidento, yra užtikrinti sklandų įvairių žinybų darbą likviduojant ekstremaliųjų situacijų padarinius ir užtikrinant gyventojų saugumą. Tik tokiu būdu galima atkurti ir sustiprinti susvyravusį piliečių pasitikėjimą ekstremaliųjų situacijų valdymo sistema.

Prezidento komunikacijos grupės inf.

R. Dačkaus nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: