Pradinis / Aktualijos / Prezidentė: „19-oji Vilniaus knygų mugė – ypatinga“

Prezidentė: „19-oji Vilniaus knygų mugė – ypatinga“

Ketvirtadienį, vasario 22 d., Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė 19-osios tarptautinės Vilniaus knygų mugės pradžią.  

Šalies vadovė, atidarydama ir sveikindama didžiausią Baltijos šalyse Knygų mugę, pabrėžė, kad šiemetinė, devynioliktoji, yra ypatinga, nes su Lietuva, ką tik atšventusia valstybės atkūrimo šimtmetį, tokius pat jubiliejus švenčia ir kitos regiono šalys, taip pat dalyvaujančios šiame kultūros forume. Todėl ir šių metų mugės tema „Skaitau Lietuvą – skaitau pasaulį“ yra labai iškalbinga.

„Jeigu skaitai ir pažįsti Lietuvą, vadinasi, sugebi skaityti ir pasaulį, o Lietuvą – kaip jo dalį. Ši mugė atskleidžia, kad gebame kurti ne tik knygas, bet ir tokio masto kultūros reiškinį, kuris kelia didelį pasididžiavimą. Tai rodo mūsų gebėjimus, kurie leidžia Lietuvai pasireikšti kaip regiono, kaip europinei lyderei“, – sakė Prezidentė, Knygų mugės globėja.

Valstybės vadovė sakė, eidama per mugę visada pasisemia daug gerų emocijų ir kas kartą pasidžiaugia tuo, jog mūsų tautai dar nuo tų tolimų laikų, kai teko kovoti dėl lietuvybės ir savo kalbos išsaugojimo, knyga išliko šventa.

Prezidentė aplankė leidyklų stendus, bendravo su mugės lankytojais, knygų autoriais, tarp jų – su profesoriumi Liudu Mažyliu, žymiu Lenkijos kino režisieriumi ir rašytoju Krzystofu Zanussi, kunigu Algirdu Toliatu ir kitais.

Vilniaus knygų mugė šiemet pritraukė 370 leidyklų iš 9 užsienio šalių. Turtingoje kultūrinėje mugės programoje – šimtai renginių: pažintys su naujomis knygomis ir jų autoriais bei leidėjais, meno parodos, gyvos muzikos koncertai ir naujų albumų pristatymai, kino filmai. Knygų mugei LITEXPO šį kartą atvėrė visas savo sales ir naujas erdves.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

R. Dačkaus nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: