Pradinis / Aktualijos / Prezidentė: „Filmas „Tarp pilkų debesų“ – Lietuvos stiprybės istorija“

Prezidentė: „Filmas „Tarp pilkų debesų“ – Lietuvos stiprybės istorija“

Pirmadienį, spalio 8 d., Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su „Misijos Sibiras“ dalyviais ir Lapteviečių brolijos nariais dalyvavo išankstinėje filmo „Tarp pilkų debesų“ peržiūroje.

Pagal „The New York Times“ bestseleriu tapusią Rūtos Šepetys to paties pavadinimo knygą pastatytas filmas pasakoja į Sibirą ištremtos paauglės ir jos šeimos istoriją. Mergina žiauriausiomis sąlygomis kovoja dėl išlikimo ir siekia išsaugoti žmogiškumą.

Pasak valstybės vadovės, prasminga, kad filmas Lietuvoje pradedamas rodyti kaip tik tokiu metu, kai visa šalis ką tik atsisveikino su savo laisvės simboliu – partizanų vadu Adolfu Ramanausku-Vanagu.

Anot Prezidentės, apie okupaciją, tremtis, Stalino genocidą ir žmonių kančias sukurtas filmas – įtaigiai visam pasauliui papasakota istorija apie tai, kas buvo daroma su mūsų tauta. Kiekvienas žinome savo istoriją – kas atsitiko mūsų tėvams, artimiesiems. Tačiau šios istorijos nežino pasaulis. Todėl filmas pasirodė pačiu laiku.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, jog svetimos jėgos vykdyti masiniai trėmimai ir nekaltų žmonių naikinimas patvirtina, kad Lietuva buvo neteisėtai ir pačiu brutaliausiu būdu okupuota. O žiauriausiomis sąlygomis išgyvenę ir žmogiškumą išsaugoję mūsų žmonės yra tikriausias stiprybės bei didvyriškumo pavyzdys.

Prieš peržiūrą šalies vadovė taip pat bendravo su knygos „Tarp pilkų debesų“ autore Rūta Šepetys, filmo kūrėjais – režisieriumi Mariumi A. Markevičiumi, prodiuseriu Žilvinu Naujoku, pagrindinių vaidmenų aktoriais.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

R.Dačkaus nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: