Pradinis / Aktualijos / Prezidentė gražiausioms metų šventėms ruošiasi su užsienio lietuvių vaikais

Prezidentė gražiausioms metų šventėms ruošiasi su užsienio lietuvių vaikais

Antradienį Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Baltarusijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Kaliningrado srityje veikiančių lietuviškų mokyklų mokiniais ir mokytojais.

Tradiciniame, jau 9-ą kartą rengtame kalėdiniame susitikime dalyvavo daugiau nei 130 vaikų ir jų mokytojų iš kaimyninių šalių. Kūrybinėse dirbtuvėse moksleiviai gamino eglutės papuošalus ir kartu su šalies vadove bei Prezidentūros darbuotojais Baltojoje salėje papuošė pirmąją kalėdinę eglę.

Pasak Prezidentės, kad ir kur gyventų mūsų šalies žmonės, jie visada buvo ir bus Lietuvos dalis. Tai, kad gražiausioms metų šventėms ruošiamės kartu, yra geriausias įrodymas, jog svetur gyvenantys lietuviai brangina savo tapatybę, kalbą, kultūrą ir istoriją, perduoda ją savo vaikams.

Prezidentė taip pat pažymėjo, kad artėjantis valstybės atkūrimo šimtmetis – puiki proga lietuviams visame pasaulyje kartu paminėti šią ypatingą sukaktį. Šalies vadovė pakvietė užsienyje veikiančias lietuvių mokyklas aktyviai įsitraukti į šventinius minėjimus ir burti vietines lietuvių bendruomenes.

Šalies vadovė palinkėjo moksleiviams pasidžiaugti Lietuva ir savo viešnagės metu aplankyti įdomiausias sostinės vietas. Po apsilankymo Prezidentūroje moksleivių dar laukia edukacinės programos Nacionalinėje dailės galerijoje.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

R. Dačkaus nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: