Pradinis / Aktualijos / Prezidentė: „Narystės EBPO naudą pajus visi Lietuvos žmonės“

Prezidentė: „Narystės EBPO naudą pajus visi Lietuvos žmonės“

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria. Prezidentė su įtakingo pasaulio ekonominio klubo vadovu aptarė stojimo į EBPO procesą, Lietuvos ekonominę pažangą ir sritis, kurioms yra būtinos reformos.

Pasak Prezidentės, narystė EBPO yra vienas svarbiausių Lietuvos užsienio politikos prioritetų.  Tai įpareigoja vykdyti labai atsakingą finansų politiką, gerinti valstybės įmonių bei turto valdymą, įgyvendinti griežtus antikorupcinius reikalavimus, skatinti inovatyvią ekonomiką ir visapusišką šalies augimą.

„EBPO narėmis tampa tik išsivysčiusios, ekonomiškai stiprios ir stabilios valstybės. Reikalavimai tapti šios organizacijos nare yra griežti, tačiau jie verčia  labai pasitempti. Lietuvai juos įgyvendinus naudą pajus visi šalies žmonės“, – sakė Prezidentė.

Teigiamai vertinamos Lietuvos pastangos užsitikrinant energetinį saugumą ir dujų bei elektros energijos tiekimo šaltinių įvairovę, šalies ekonominė situacija. Lietuvai prognozuojamas vienas aukščiausių ES ekonomikos augimų – apie 3 % BVP. Gerėja Lietuvos rodikliai pasauliniuose konkurencingumo, verslumo skatinimo, ekonominės laisvės ir korupcijos suvokimo reitinguose.

Vis dėlto daugelyje sričių Lietuva dar turi pasitempti. Būtina įgyvendinti valstybės valdomų įmonių reformą, pakeisti miškų įstatymą ir mažinti urėdijų skaičių, gerinti sveikatos apsaugos sistemą ir vartotojų teisių apsaugą, kryptingai siekti dar geresnio mokesčių surinkimo, skatinti rinkos liberalizavimą, skaitmeninę ekonomiką, inovacijas ir mokslinius tyrimus, stiprinti švietimo sistemą, ratifikuoti EBPO konvenciją dėl kovos su užsienio pareigūnų papirkinėjimu vykdant tarptautinius verslo sandorius.

Lietuva šiuo metu aktyviai dirba 21-ajame EBPO komitete. Paraišką dėl narystės šioje organizacijoje mūsų šalis pateikė 2002 m., o 2015 m. birželį buvo pakviesta pradėti stojimo į EBPO procesą. Lietuvos tikslas tapti EBPO nare 2018 m. Šiuo metu EBPO vienija 34 pasaulio šalis.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

R. Dačkaus nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: