Pradinis / Aktualijos / Prezidentė susitiko su užsienyje gyvenančiais lietuvių vaikais

Prezidentė susitiko su užsienyje gyvenančiais lietuvių vaikais

Trečiadienį, gruodžio 5 d., Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su kaimyninėse šalyse veikiančių lietuviškų mokyklų mokiniais ir mokytojais.

Tradiciniame, jau 10-ą kartą vykusiame kalėdiniame susitikime dalyvavo beveik 150 vaikų ir jų mokytojų. Per dešimt metų Prezidento rūmuose iš viso apsilankė jau daugiau nei tūkstantis moksleivių, o mokyklų skaičius išaugo trigubai – pastaruosius penkerius metus vaikai atvyksta ne tik iš Baltarusijos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos ir Kaliningrado srities.

Prezidentūroje vaikai jau buvo surengę savo piešinių parodą, pasirodymą, jiems organizuotos edukacinės pamokos su dailininkais broliais Gataveckais, skautais, „Vikingų kaimu“, moksleiviai lankėsi Valstybės pažinimo centre, su Prezidente puošė kalėdinę eglę Baltojoje salėje. Šiemet su valstybės vadove kaimyninių šalių vaikai mokėsi marginti kalėdinius meduolius.

Pasak šalies vadovės, kad ir kur gyventų lietuviai, jie – mūsų valstybės dalis ir yra atsakingi už Lietuvos ateitį. Saugodami lietuvių kultūrą ir istoriją, jie perduoda savo vaikams mūsų kalbą, tradicijas ir papročius.

Anot Prezidentės, šiemet minimas atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis – puiki proga pasaulio lietuviams dar labiau sutvirtinti ryšį su Tėvyne, įsitraukti į šalies gyvenimą, bendromis pastangomis kurti ir stiprinti Lietuvą.

Prezidentė palinkėjo moksleiviams pasigrožėti kalėdiškai pasidabinusiu Vilniumi ir viešnagės metu aplankyti įdomiausias sostinės vietas. Minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, vaikai šiandien dar aplankys visai neseniai atidengtą paminklą, skirtą Lietuvos Tarybos pirmininkui dr. Jonui Basanavičiui, Signatarų namai kiekvienam vaikui dovanų paruošė po Nepriklausomybės Akto kopiją.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

R.Dačkaus nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: