Pradinis / Aktualijos / Prie projekto „Kryptis Lietuva“ jungiasi žymūs Lietuvos žmonės

Prie projekto „Kryptis Lietuva“ jungiasi žymūs Lietuvos žmonės

Prie Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio globojamo projekto „Kryptis Lietuva“ prisijungė užsienyje gyvenę, tačiau ateitį Lietuvoje kurti nusprendę žymūs žmonės. Dainininkas ir aktorius Vaidas Baumila ir vienas garsiausių Lietuvos šefų Deivydas Praspaliauskas papasakojo, kodėl pasirinko gyvenimą savo šalyje.

„Lietuvoje yra labai daug vietos atnešti savo idėjas, parodyti, ką tu gali padaryti kitaip, tobulinti kiekvieną mielą sritį. Buvimas savo šalyje yra labai didelis pliusas vien dėl to, kad tu aplink visus supranti. Esu Vilniuje ir visa mano šeima atsikraustė iš kaimo į Vilnių. Aš pasistengiau, kad tai įvyktų“, – apie savo gyvenimą Lietuvoje pasakoja restorano „Amandus“ įkūrėjas D. Praspaliauskas.

„Pabuvau, pamačiau ir supratau, kad man patinka mano miestas Vilnius, mano šalis Lietuva. Ji man artima ir žmonės artimi“, – apie grįžimą iš užsienio kalba atlikėjas V. Baumila.

Vyriausybės kanceliarija organizuoja apdovanojimus „Kryptis Lietuva“ ir kviečia visuomenę teikti iniciatyvas, kuriomis užsienio lietuviai skatinami sugrįžti ir dirbti Lietuvoje arba jiems padedama lengviau integruotis sugrįžus po daug metų, praleistų svetur. Apdovanojimuose kviečiamos dalyvauti biudžetinės ir viešosios įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, verslo įmonės ir privatūs asmenys.

Iniciatyvos bus apdovanotos trijose „Kryptis Lietuva“ nominacijose: „Už paskatinimą sugrįžti ir įsidarbinti Lietuvoje“, „Už indėlį konsultuojant sugrįžtančius“, „Už pagalbą sugrįžusiems integruotis Lietuvoje“.

Visuomenė taip pat kviečiama siūlyti idėjas, kaip svetur gyvenančius tautiečius paskatinti sugrįžti į Lietuvą, padėti integruotis ar įsidarbinti parvykusiems. Geriausių „Kryptis Lietuva“ idėjų autoriai taip pat bus apdovanoti.

Iniciatyvas ir idėjas galima registruoti socialiniame tinkle „Facebook“ https://pilieciubalsas.lt/  arba interneto svetainės  www.lietuva.lt skiltyse „Registruok iniciatyvą“ arba „Pasiūlyk idėją“ iki 2017 m. spalio 10 d.

„Kryptis Lietuva“ geriausios iniciatyvos ir idėjos bus apdovanotos šių metų spalio 30 d. vyksiančio Pasaulio diasporos forumo metu. Iniciatyvas vertins ir geriausias atrinks Vyriausybės kanceliarijos sudaryta komisija. Dėl geriausios „Kryptis Lietuva“ idėjos spręs visuomenė.

Daugiau informacijos rasite čia: http://www.lietuva.lt/100/lt/kryptis-lietuva.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: