Pradinis / Renginiai, pramogos / Prieš dvejus metus išgirsta diagnozė fotomenininkę paskatino surengti išskirtinę parodą

Prieš dvejus metus išgirsta diagnozė fotomenininkę paskatino surengti išskirtinę parodą

Kūrybinių ir socialinių projektų autorė, fotomenininkė Rasa Dautartaitė, prieš dvejus metus išgirdusi savo diagnozę – nerimo sutrikimas, nusprendė netylėti ir dalytis patirtimi, kad galėtų padėti kitiems. Šio siekio rezultatas – prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ eksponuojama unikali nuotraukų paroda, kurioje įsiamžino „nerimastingosios“ – moterys, turinčios nerimo sutrikimą.

Parodos autorė Rasa Dautartaitė sako, kad liga paskatino pradėti fotoprojektą, kuris padėtų dalytis informacija apie šią ligą su nuo jos kenčiančiais, bet nedrįstančiais ieškoti pagalbos žmonėmis. Anot jos, šis sutrikimas nėra paprastas nerimas, kuris jaučiamas naujoje aplinkoje ar prieš darbo pokalbį – tai ilgesnį laiką trunkanti būsena, kuri pasireiškia panikos atakomis, baimėmis, psichosomatiniais negalavimais, kurių pats žmogus negali suvaldyti.

„Mūsų visų istorijos yra ir vienodos, ir skirtingos. Visos jos persmelktos nerimo, baimių, naujų gyvenimo taisyklių, kurios padeda lengviau išgyventi dieną, darbus ir save. Kiekviena nerimo sutrikimą turinti moteris, išgyvenusi panikos ataką, žino, ką reiškia beveik numirti. Gaila, bet daugelis iki šiol slepia nuo aplinkos savo ligą, neina iš namų ar net save žaloja“, – sako unikalią nuotraukų parodą surengusi R. Dautartaitė.

Kalbėdama apie save menininkė pasakoja, kad po dvejų metų gyvenimo su nerimu – ji dar nėra atsisveikinusi su liga, bet dabar į ją žiūri kitaip.

„Galbūt ji buvo sniego lavina, liūtis, avarija gyvenime, bet kartu ji buvo šiaudas, suteikęs naują, laimingesnį gyvenimą. Todėl nusprendžiau apie tai kalbėti – nerimo moterų aplink mus yra daugiau, nei įsivaizduojame. Dalis iš jų bando ir išsikapsto, o kitos užsidaro savyje ir nieko neįsileidžia. Būtent joms norisi pasakyti, jog ši būsena gali baigtis“, – pasakoja autorė.

Priešais menininkės fotoobjektyvą  stojo 19–45 metų moterys. Kai kurios iš jų su nerimo sutrikimu gyvena  jau dešimtmetį. Visos jos pripažįsta, kad šiandien jos stipresnės ir yra pasiryžusios padėti kitiems.

Išskirtinę stilizuotą fotografijų parodą „Nerimastingosios“, skirtą kovo 8 d., galima pamatyti Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“. Paroda vyks iki kovo 31 d.

Rasa Dautartaitės nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top