Pradinis / Šeima ir sveikata / Priimtas sprendimas dėl darželius lankančių vaikų skiepijimo

Priimtas sprendimas dėl darželius lankančių vaikų skiepijimo

iqqj3m4973

Atsižvelgdama į valstybės institucijų, visuomenės organizacijų, tėvų pastabas Sveikatos apsaugos ministerija priėmė sprendimą, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. į lopšelius ir darželius būtų priimami vaikai, turintys pažymas apie atliktus skiepus nuo tymų, raudonukės ir poliomielito. Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio patvirtintame įsakyme „Dėl bendrųjų sveikatos saugos reikalavimų ikimokyklinio ugdymo įstaigose“ daroma išimtis vaikams, nepaskiepytiems dėl kontraindikacijų.

Pasak sveikatos apsaugos ministro V. P. Andriukaičio, nustatyti papildomi reikalavimai padės sukurti saugią aplinką vaikų ugdymo įstaigose, prisidės prie pasaulyje likviduojamų infekcijų – poliomielito, tymų ir raudonukės – išnaikinimo.

„Ypač svarbi saugi aplinka ugdymo įstaigoje vaikams, kurie nebuvo paskiepyti dėl kontraindikacijų arba kuriems nesusiformavo specifinis imunitetas. Saugi aplinka – tai esminis dalykas užkertant kelią užkrečiamųjų ligų plitimui ar jų protrūkiui“, – sako V. P. Andriukaitis.

Sveikatos apsaugos ministras tikisi, jog įsakymas padės užtikrinti Lietuvoje ratifikuotos Vaiko teisių konvencijos nuostatą dėl vaiko teisių naudotis tobuliausiomis sveikatos sistemos paslaugomis ir ligų gydymo, sveikatos atkūrimo priemonėmis, kad nė vienam vaikui nebūtų atimta teisė naudotis tokiomis sveikatos apsaugos sistemos paslaugomis.

Sveikatos apsaugos ministerijos inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: