Pradinis / KARJERA / Profesionalių įkurta organizacija „Lyderė“ keis požiūrį į moterų lyderystę ir karjerą

Profesionalių įkurta organizacija „Lyderė“ keis požiūrį į moterų lyderystę ir karjerą

Verslo ir visuomeninėje aplinkoje aktyvios moterys susibūrė į asociaciją „Lyderė“ ir skatins moterų lyderystę bei karjeros siekį. Asociacijos tikslai – užtikrinti lyčių balansą vadovaujamose pozicijose viešajame bei privačiajame sektoriuje, panaikinti atlygio skirtumus ir pritaikyti pripažintas tarptautines gerąsias praktikas moterų karjeros srityje.

Asociacijos branduolį sudaro 8 jos steigėjos – „Swedbanko“ vadovė Dovilė Grigienė, „Ellex Valiūno“ partnerė Dovilė Burgienė, „Nasdaq“ viceprezidentė Arminta Saladžienė, Lietuvos pašto vadovė Lina Minderienė, Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė, VGTU Verslo vadybos fakulteto dekanė Jelena Stankevičienė,  „Deloitte“ Mokesčių paslaugų departamento vadovė Kristine Jarve ir „Telia Lietuvos“ teisės vadovė Giedrė Kaminskaitė-Salters. Pagal numatytą veiklos modelį asociacijai po pusmetį vadovaus dvi jos steigėjos. Šiuo metu šias pareigas užima Dovilė Grigienė ir Giedrė Kaminskaitė-Salters. Asociacijos nariais bus kviečiami tapti verslo ir kitų sričių lyderiai – moterys ir vyrai, taip pat įmonės ir kitos organizacijos, kurios vertina lygių galimybių temos svarbą ir naudą jų veiklai.

„Daug dirbančioms moterims nėra lengva rasti balansą tarp karjeros, šeimos ir asmeninio tobulėjimo. Dažnai moterys, abejodamos, ar joms pavyks viską suderinti, ankstyvoje karjeros stadijoje atsisako ambicingesnių profesinių planų, todėl galiausiai jos rečiau nei vyrai užima vadovaujamas pareigas. Prie to prisideda tiek visuomenės požiūris į moteriškumą, motinystę ir moterų profesines ambicijas, tiek pačių moterų baimė neatitikti vyraujančio visuomenės požiūrio, tiek ir nepakankamai išplėtotos valstybės paslaugos, susijusios su vaikų priežiūra. Atsižvelgdamos į tai, imsimės realių veiksmų šiai situacijai keisti. Mūsų planuose – pripažintų profesionalių moterų bendruomenės kūrimas, visuomenės lyderių įtraukimas į moterų karjeros temos plėtojimą, reikiamų pokyčių teisinėje bazėje inicijavimas, mentorystės programos kūrimas ir kitos veiklos. Norime savo pavyzdžiu įkvėpti kuo daugiau moterų siekti profesinių aukštumų, padėti sudaryti palankesnes sąlygas joms siekti karjeros“, – teigia viena iš asociacijos „Lyderė“ steigėjų Dovilė Burgienė.

Asociacija „Lyderė“ nuo kitų panašaus tipo organizacijų skirsis tuo, kad didelis dėmesys čia bus skiriamas moterų – savo profesinės srities lyderių – bendruomenės kūrimui. Asociacija teiks rekomendacijas ieškantiems įmonių vadovių, valdybų narių ar potencialių kandidačių kitoms vadovaujamoms pareigoms užimti.

Bendradarbiaujant su akademine bendruomene, bus vykdoma šviečiamoji veikla karjeros planavimo klausimais, taip pat bus viešinami mokslinių tyrimų rezultatai, vertinantys lyčių lygybės aspektus viešajame ir privačiajame sektoriuje, lyčių balanso vadovaujamose pozicijose naudą Lietuvos ekonomikai bei verslo ar kitoms organizacijoms. Asociacijos narės dalysis patirtimi su karjeros siekiančiomis moterimis per vykdomas mentorystės programas, taip pat kalbėdamos įvairiuose renginiuose bei žiniasklaidoje.

„Asociacijos veiklos dėmesio centre nuolat bus lygybės klausimai. Planuojame aktyviai skatinti diskusijas apie šios srities aktualijas pasaulyje, siekti lyčių balanso ir įvairovės tiek viešajame, tiek privačiajame sektoriuje bei dalytis gerąja praktika. Taip pat dėsime pastangas visuomenėje mažinti skirtumui tarp vyrų ir moterų atlyginimų. Taigi bendromis jėgomis sieksime didinti moterų įsitraukimą į darbo rinką ir konkrečiais pavyzdžiais skatinti pozityvų visuomenės požiūrį į karjeros siekiančias moteris“, – pasakoja Giedrė Kaminskaitė-Salters.

Asociacijos narės viešą veiklą pradeda prisijungdamos prie tarptautinės konferencijos „Go Forward“. Renginyje bus pristatomos įkvepiančios lyderių istorijos ir verslo, mokslo bei kultūros pasaulį keičiančios idėjos. Asociacijos „Lyderė“ steigėjos šioje konferencijoje diskutuos apie moterų karjeros galimybes, daugiau galimybių moterims suteikimo naudą šeimos ir valstybės gerovei. Jos dalysis asmenine patirtimi apie vyrų ir moterų lyderystės skirtumus, karjeros kelyje sutiktus iššūkius, darbo ir asmeninio gyvenimo derinimą.

Nuotraukos iš asociacijos archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: