Pradinis / Kultūra / Projektas „Misija Sibiras“ pristatytas Latvijoje

Projektas „Misija Sibiras“ pristatytas Latvijoje

Birželio 3 dieną Lietuvos ambasada Latvijoje, bendradarbiaudama su Latvijos okupacijos muziejumi ir projekto „Misija Sibiras 2014“ organizatoriais, surengė nuotraukų parodos „Sibiro portretai“ atidarymą Latvijos okupacijos muziejuje.

Parodą atidarė Lietuvos ambasadorius Latvijoje Ričardas Degutis ir Latvijos okupacijos muziejaus direktorius Gunārs Nāgels. Parodoje pristatomi autentiški, atviri, subjektyvūs, dokumentiniai ekspedicijos dalyvių kadrai, užfiksuoti tolimajame Krasnojarsko krašte. Paroda šiame muziejuje bus eksponuojama iki š. m. birželio 27 dienos.

Birželio 11 dieną Latvijos okupacijos muziejuje organizuotas susitikimas su projekto „Misija Sibiras’14“ dalyviais – Egle Marija Želvyte ir Giedriumi Tradišausku. Projekto dalyviai pasidalijo dalyvavimo ekspedicijoje Krasnojarsko srityje įspūdžiais. Taip pat buvo rodomas dokumentinis filmas „Misija Sibiras’14. Krasnojarskas“ (režisierė Eglė Marija Želvytė).

Šiemet dešimties metų sulaukęs projektas „Misija Sibiras“ – jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas, kurį vykdant organizuota 13 ekspedicijų į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Sibire. Projektą rengia labdaros ir paramos fondas „Jauniems“. Šiuo projektu siekiama pagerbti ir įamžinti žuvusių ir nukentėjusių nuo masinio trėmimo Sibire aukų atminimą, puoselėti istorinę atmintį, skatinti jaunimą domėtis savo šalies istorija ir šaknimis. Organizuojamose ekspedicijose jaunimo grupė iš Lietuvos vyksta tvarkyti Sibiro gilumoje esančių apleistų lietuvių tremtinių ir politinių kalinių kapų bei susitinka su vis dar ten gyvenančiais lietuviais. Sugrįžę į Lietuvą, projekto dalyviai kasmet pristato savo atliktus darbus. Šių metų vasarą į 14-ąją istorijos išsaugojimo ekspediciją Tomsko srityje kartu su lietuviais vyks Latvijos ir Estijos atstovai.

Ambasados Latvijoje inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: