Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Radviliškyje vargonai prabilo gražiausiais muzikos garsais

Radviliškyje vargonai prabilo gražiausiais muzikos garsais

Spalio 18 ir 19 dienomis pačiais gražiausiais muzikos garsais Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje nuaidėjo Tarptautinis vargonų muzikos festivalis.

Pirmoji renginio diena

Radviliškiečiams buvo skirti net du koncertai. Penktadienio vakare koncertą dovanojo tikri vargonų grandai – Lietuvos muzikos ir teatro dėstytojai Renata Marcinkutė Lesieur, Gediminas Kviklys ir Jarūnė Barkauskaitė – ir jaunas, perspektyvus vargonininkas iš Gniezno (Lenkija) Dawid Śleszyński. Koncerto vedėjas Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas, pristatydamas šias vargonų muzikos žvaigždes, ilgokai vardijo jų nuopelnus ir pasiekimus.

Koncerto pabaigoje kartu su vargonininkais pasirodę solistai Eglė Juozapaitienė ir Vytautas Juozapaitis sulaukė gausių ovacijų. Beje, profesorius Vytautas Juozapaitis festivalyje dalyvavo kitu amplua – kaip festivalio globėjas. Lietuvos Respublikos Seimo narys, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prieš prasidedant koncertui pasidžiaugė, kad Radviliškis nepabūgo organizuoti tokio lygio renginio. Prieš koncertą visiems sėkmės palinkėjo ir pasveikino tiek dalyvius, tiek klausytojus Lenkijos delegacijos vadovas, Gniezno miesto atstovas Jerzy Stachowiak.

Sveikinimai ir atminimo dovanos

Po koncerto dalyvius sveikino ir atminimo dovanėles dovanojo Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys ir Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos klebonas, dekanas, monsinjoras Gintas Sakavičius. Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos katedros vedėja Diana Strakšienė dovaną, grafikos darbą, įteikė Radviliškio muzikos mokyklai, pasidžiaugdama, kad joje sėkmingai dirba tikrai daug Šiaulių universiteto absolventų, jau šiame festivalyje pristačiusių savo auklėtinius. Festivalio globėjas dovanų gavo skėtį su Šiaulių universiteto logotipu, kad galėtų ne tik globoti, bet ir saugoti visus nuo blogo oro ir negandų. Organizatorių vardu dalyviams padėkojo Radviliškio muzikos mokyklos direktorė Laimutė Vaitiekūnienė ir Radviliškio miesto kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Violeta Jasiūnienė.

DSC_0120Antrasis koncertas

Antrajame koncerte šeštadienį pasirodė jaunieji talentai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai ir Radviliškio muzikos mokyklos moksleiviai. Koncerto dalyvės iš Vilniaus Milda Atminaitė, Lolita Liamo (dėst. Renata Marcinkutė Lesieur) ir Ieva Morkūnaitė (dėst. Gediminas Kviklys) neslėpė, kad Radviliškyje lankosi pirmą kartą, tačiau vylėsi dar sugrįžti. Nors ir palaikomos kartu atėjusių artimųjų, labiausiai jaudinosi Radviliškio muzikos mokyklos moksleivės Gabija Musvicaitė (mok. Aurelija Šakėnienė), Neringa Šilinskaitė (mok. Diana Sabulienė) ir duetu dainuojančios Eglė Plukaitė ir Viktorija Domrina (mok. Vera Silickaja).

Šeštadienį dalyvavo ir svečias iš Lenkijos Dawid Śleszyński. Jis koncertą pradėjo ir baigė. Renginio pabaigoje jaunasis svečias visus nustebino vokaliniais gebėjimais: jo atlikta „Ave Maria“ nepaliko abejingo nė vieno klausytojo. Dawidui akomponavo LMTA docentė Renata Marcinkutė Lesieur. Šis tarptautinis duetas tarsi pabrėžė vieną festivalio tikslų – plėsti tarptautinį bendradarbiavimą.

Renginio naujovė

Daug teigiamų emocijų regiono muzikos mokyklų mokytojams suteikė šiemetė naujovė – Radviliškio bažnyčioje surengtas seminaras „Klavyrinės muzikos atlikimo vargonais tradicijos ir naujovės“. Jo metu supažindinta su įvairių Europos šalių vargonų statybos skirtumais, lietuviškosios vargonų mokyklos ypatumais. Nors seminaro lektoriais žadėjo būti tik docentai Renata Marcinkutė Lesieur ir Gediminas Kviklys, tačiau į veiklą įsitraukė ir kartu atvykusi jų kolegė Jarūnė Barkauskaitė. Lektoriai po seminaro džiaugėsi savo darniu komandiniu darbu, o 19 seminaro dalyvių – puikia galimybe patobulinti kvalifikaciją. Nors Radviliškio bažnyčioje nebuvo itin šilta, išėję iš seminaro tiek dalyviai, tiek lektoriai tuo nesiskundė. Pasak jų, „laikas prabėgo nepastebimai, o tokių naudingų seminarų norėtųsi dar ir dar“. Seminaro dalyviams bus įteikti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos mokymo studijų centro kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Renginio organizatoriai – Radviliškio miesto kultūros centras ir Radviliškio muzikos mokykla – dėkoja: festivalio globėjui Lietuvos Respublikos Seimo nariui, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui profesoriui Vytautui Juozapaičiui, Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos klebonui, dekanui, monsinjorui Gintui Sakavičiui, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos mokymo studijų centrui, Lenkijos Respublikos Gniezno miesto kultūros centrui, V. Ivanovo įmonei kavinei „Aušrinė“, T. Raižienės įmonei „Arbatinė-kepyklėlė“, UAB „Šeduvos malūnas“, UAB „Smuklė Žarija“, visiems dėmesingiems klausytojams, nepabūgusiems žvarboko oro.

DSC_0127

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top