Pradinis / Lietuviai svetur / Ramų gyvenimą lietuvis iškeitė į nuolatinius skrydžius po pasaulį

Ramų gyvenimą lietuvis iškeitė į nuolatinius skrydžius po pasaulį

Laidoje „Emigrantai“ – klaipėdiečių šeimos istorija. Kai Tadas Genevičius sėkmingai laimėjo vienos prabangiausių ir saugiausių pasaulyje oro linijų „Emirates“ darbuotojų atranką, šeimos gyvenimas iš esmės pasikeitė. Lietuvis papasakojo, kaip atrodo brangūs skrydžiai, kuo lepinami keleiviai ir kodėl tūkstančiai žmonių visame pasaulyje svajoja patekti į šią įmonę, o gavę darbą nė už ką nenori jo prarasti.

Lietuvoje Tado gyvenimas buvo ramus: dienomis dirbo vadybininku informacinių technologijų įmonėse, vakarus leisdavo namie su šeima. Daugumą tenkintų toks stabilus gyvenimas, tačiau klaipėdiečiui trūko iššūkių. Kartą vyras sugalvojo išbandyti savo jėgas didelėje oro linijų darbuotojų atrankoje, ji truko keletą dienų. Atitikęs keliamus reikalavimus, įrodęs savo užsienio kalbų mokėjimą ir psichologinį pasirengimą, lietuvis tapo Jungtinių Arabų Emyratų prabangių oro linijų skrydžių palydovu.

„Atvažiavę buvome viskuo aprūpinti: gavome nieko nekainuojantį būstą, transportą, didelę algą, kišenpinigių ir darbo metu apgyvendinimą prabangiausiuose viešbučiuose“, – apie išskirtines darbo sąlygas pasakojo Tadas. Per ketverius metus lietuvis jau yra apkeliavęs visus žemynus ir pabuvęs didžiuosiuose pasaulio miestuose. „Vieną dieną esu Niujorke, kitą dieną Rio de Žaneire geriu kokteilį“, – lietuvis neigia stereotipus, kad skrydžių palydovai tik skraido ir nieko nepamato.

Skrydžių palydovu tapęs lietuvis kurį laiką išlaikė savo šeimą: žmoną Indrę ir dukrelę Saulę. „Pusę metų aš nieko neveikiau, su dukra mėgavomės baseinais, geru Emyratų oru, skraidėme kartu su Tadu, tačiau greitai tai atsibodo ir susiradau darbą drabužių parduotuvėje“, – pasakojo Tado žmona Indrė. Šeima džiaugiasi, kad vyro darbovietė šeimos nariams suteikia net iki 90 proc. nuolaidą skrydžiams.

Nors jauna šeima Jungtiniuose Arabų Emyratuose gyvena tik ketverius metus, o dukra Saulė lanko tarptautinę mokyklą, jie žino, kad tai laikina. „Gyventi norėčiau Amerikoje arba Australijoje, į Lietuvą grįžti nesinori, nes ten labai niūrūs žmonės“, – laidoje „Emigrantai“ atviravo pašnekovas.

LRT

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: