Pradinis / Sportas / Rasa Rimgailienė pasaulio veteranų fechtavimo čempionate iškovojo sidabrą

Rasa Rimgailienė pasaulio veteranų fechtavimo čempionate iškovojo sidabrą

Spalio 11–16 d. Štralzunde (Vokietija) vyko pasaulio veteranų fechtavimo čempionatas. Jame dalyvavo ir Lietuvos špagininkų trejetukas – Rasa Rimgailienė, Audronė Fitkevičienė ir Jurijus Mašalo. R. Rimgailienės įspūdingas pasirodymas jai atnešė vietą ant medalininkų pakylos, lietuvė iškovojo sidabro medalį moterų, vyresnių nei 60 metų, špagos rungtyje.

Nors R. Rimgailienės varžybų pradžia nebuvo ideali – 4 pergalės iš 6 pogrupyje ir 13 varžybų reitingo vieta tarp 65 dalyvių, – tačiau atkrintamajame etape mūsų vetaranė buvo nesustabdoma iki pat finalo. R. Rimgailienė pirmoje kovoje įveikė vokietę Angelą Kumich (10:8), toliau nugalėjo italę Gianną Cirillo (5:3), ketvirtfinalyje – amerikietę Suzanną Marx (10:5), o pusfinalyje – prancūzę Corrine Aubailly (10:9). Tik finale R. Rimgailienė, susitikusi su šios amžiaus grupės reitingo lydere amerikiete Elisabeth Kocab, pralaimėjo 6:10.

Jurijus Mašalo dalyvavo vyrų, vyresnių nei 50 m., špagos varžybose ir kovas pradėjo netgi kiek geriau nei R. Rimgailienė – savo pogrupyje nugalėjo 5 priešininkus iš 6, tuo užsitikrindamas 8 varžybų reitingo vietą tarp 84 čempionato dalyvių. Pirmoji atkrintamojo etapo kova su šveicaru Borisu Drahusaku J. Mašalo buvo sėkminga (10:6), tačiau mūsų atstovas suklupo bandydamas prasiveržti į 16-uką – pralaimėjo italui Alessandro di Bella rezultatu 6:10 ir galutinėje įskaitoje užėmė 19 vietą tarp 84 dalyvių.

Trečioji lietuvė, kuriai tai buvo pirmosios tokio rango varžybos, pasirodė kukliau. Audronė Fitkevičienė dalyvavo moterų, vyresnių nei 50 metų, špagos rungtyje. Pogrupyje pralaimėjo visas kovas bei pirmąjį susitikimą atkrintamajame etape ir tarp 47 dalyvių užėmė paskutinę vietą.

R. Rimgailienės sidabras pasaulio čempionate – ne naujiena. Pati R. Rimgailienė 2008 m. laimėjo auksą, o J. Mašalo 2012 m. iškovojo bronzą. Abu fechtuotojai yra ir treneriai, išugdę ne vieną gabų auklėtinį.