Pradinis / Aktualijos / Remigijus Kančys pagerino 28 metus gyvavusį rekordą

Remigijus Kančys pagerino 28 metus gyvavusį rekordą

Įkaitusioje Kauno Rotušės aikštėje aidėjo ovacijos. Sekmadienį į Laikinosios sostinės širdį susirinkę žiūrovai tapo istorinio reginio dalimi – Remigijus Kančys „Citadele“ Kauno maratone pasiekė Lietuvos maratonuose lietuviams neregėtą laiką, 42,195 km distanciją nubėgęs per 2 val. 18 min. 36 sek.

13 sekundžių prastesnis buvęs rekordas Česlovo Kundroto buvo pasiektas dar 1991-aisiais. Be to, R. Kančys pagerino ir Kauno maratono trasos rekordą.

„Džiugios emocijos, džiaugiuosi, kad pagerinau trasos rekordą savo namuose, – džiūgavo rekordininku tapęs R. Kančys. – Prieš startą turėjau tikslą išbėgti iš 2 val. 20 min., bet labai norėjosi trasos rekordo, kad Mindaugas (Viršilas – buvęs trasos rekordininkas) sugrįžtų kitąmet dar stipresnis.“

Maratonininkas su sužadėtine ir dukrele Elze gyvena Kaune, tad jam pergalė savų aistruolių akivaizdoje ypač maloni.

„Mačiau ir artimuosius, ir savo komandą, kuri stovėjo kas 2,5 km ir tikrai palaikė, gal net daugiau jaudinosi nei aš pats. Sirgaliai visą laiką šaukė, rėkė – labai džiaugiuosi ir esu dėkingas jiems visiems“, – dėkojo R. Kančys.

Antrą vietą užėmė ukrainietis Artiomas Podubnis, maratoną įveikęs per 2 val. 25 min. 8 sek. Trečias finišavo Bahamų atstovas Oneilas Williamsas, nubėgęs per 2 val. 33 min. 33 sek.

Beje, ant nugalėtojų pakylos R. Kančys kopė du kartus – laimėjęs maratoną ir kaip pusmaratonio nugalėtojos sesers Loretos treneris. L. Kančytė taip pat pasiekė trasos rekordą, „Hollister“ pusmaratonį nubėgusi per 1 val. 16 min. 2 sek.

„Nežinojau, kaip jai sekėsi, ką tik sužinojau, kad laimėjo ir pasiekė asmeninį rekordą. Mačiau prie apsisukimo Jonavos gatvėje, kad bėga antra, ir šūktelėjau, jog turi padirbėti. Kaip sekėsi paskui, nežinojau“, – seserimi didžiavosi R. Kančys.

Loreta Kančytė po finišo spygavo iš džiaugsmo – ilgą varžybų dalį ji bėgo antra už praėjusių metų čempionės Katerinos Karmanenko iš Ukrainos. Tačiau paskutinėje įkalnėje jai pavyko išplėšti pergalę.

„Labai džiaugiuosi, kad pagerinau savo asmeninį rekordą daugiau nei minute, – Kauno trasa yra nereali! Jaučiau didelį palaikymą. Džiaugiuosi, kad bėgdama paskutinius metrus iškovojau pergalę, nes buvau atsilikusi nuo varžovės nemažai“, – džiaugsmu spindėjo L. Kančytė.

Bėgikė prisipažino, kad pergalės varžybų metu nebesitikėjo – ukrainietė nuo jos buvo gerokai atitrūkusi. „Giliai širdyje labai norėjau, kad kaunietė ir Kauno maratono klubo atstovė pagerintų rekordą. Mačiau, kad bėga stipri konkurentė, nesitikėjau, kad laimėsiu, nes atitrūko nuo manęs ir atstumas buvo nemažas. Bet likus 4 kilometrams pasakiau sau, jog negaliu atsilikti, turiu dirbti. Kai liko paskutinis kalniukas, keli šimtai metrų, pamačiau, jog ji lėtėja, – man jėgų atsirado dar daugiau“, – juokėsi L. Kančytė.

Sportininkė taip pat tapo atviro Lietuvos pusmaratonio čempionato nugalėtoja. Sidabras atiteko K. Karmanenko (1 val. 16 min. 9 sek.), bronza – Viktorijai Varnagirytei (1 val. 23 min. 30 sek.).

Vyrų „Hollister“ pusmaratonyje triumfavo Ignas Brasevičius. Praėjusiais metais antras finišavęs lietuvis šįkart dominavo – nuotolį nubėgo per 1 val. 6 min. 54 sek. ir tapo pirmuoju „Citadele“ Kauno maratono čempionu.

„Nesitikėjau nei laimėti, nei asmeninio rekordo, bet buvau nusiteikęs kovoti, bėgti su pirmais ir kiek išlaikysiu, tiek išlaikysiu. Bėgau, pabėgau – viskas pagal planą“, – komentavo I. Brasevičius.

Beje, pavasarį maratonininkas bandė įvykdyti pasaulio čempionato normatyvą, tačiau distancijos nebaigė dėl sveikatos problemų. Jų atsikratyti lengvaatlečiui pavyko tik dabar.

„Turėjau rimtų problemų du mėnesius, daug teko išgyventi – ne tik bėgime, bet ir gyvenime trukdė. Nuolat buvau pavargęs, traukė prie lovos, bet dabar stojuosi ant kojų, tikiuosi gerai pasiruošti rudens maratonui ir bent pasiekti asmeninį rekordą“, – gerėjančia savijauta džiaugėsi I. Brasevičius.

Antrą vietą pusmaratonio varžybose užėmė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis Igoris Russas iš Ukrainos (1 val. 8 min. 42 sek.), trečią – Izraelio bėgikas Moti Mizrahi (1 val. 10 min. 20 sek.). Jiems taip pat atiteko Lietuvos čempionato medaliai.

Vienintele pirmosios dienos dalies rungtimi, kurioje triumfavo ne Lietuvos atstovai, tapo moterų maratonas. Čia nepralenkiama buvo ukrainietė Irina Masnik, nuotolį įveikusi per 2 val. 51 min. 43 sek.

Antrą vietą užėmė norvegė Marit Haslie (3 val. 5 min. 49 sek.), trečią – baltarusė Hanna Levaniuk (3 val. 22 min.).

Karštis labiausiai kepino 10 km „Continental“ varžybų rungties dalyvius. Popiet gausus būrys vaikų dalyvavo 400 m vaikų bėgime, šeimos grūmėsi 1,5 km šeimų bėgime, o masiškiausia rungtimi tapo R1 5 km bėgimas, kur varžėsi pusantro tūkstančio dalyvių.

Iš viso „Citadele“ Kauno maratono metu jėgas išbandė apie 5 tūkstančius bėgikų iš 39 šalių.

Robertas Trakys

Fotografas Rokas Lukoševičius

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: