Pradinis / Renginiai, pramogos / Diskusijų festivalyje – apie 70 skirtingų renginių ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams

Diskusijų festivalyje – apie 70 skirtingų renginių ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams

Jau po savaitės prasidėsiantis diskusijų festivalis „Būtent!“ lankytojams siūlys ne tik įsitraukti į rimtas ir aktualias viešas diskusijas, bet ir dalyvauti protmūšiuose, viktorinose, spektakliuose ir kitose interaktyviose veiklose. Festivalis yra draugiškas šeimai renginys, tad pramogų netrūks ir mažiesiems lankytojams – čia dvi dienas veiks vaikų erdvė. Joje tėveliai galės palikti pramogauti vaikus nuo 3 metų, kuriuos prižiūrės profesionalūs animatoriai.

Rugsėjo 8–9 d. Birštone vyksiančiame festivalyje numatyta apie 70 skirtingų renginių, kuriuose dalyvaus bene 200 pranešėjų. Pagrindinės festivalio diskusijos vyks septyniose renginio erdvėse. Tačiau ne mažiau aktyvi programa planuojama ir festivalio partnerių erdvėje, kurioje vyks atskiros pramoginės veiklos ir diskusijos, papildančios pagrindinę festivalio programą.

Festivalyje – ne tik pokalbiai

Festivalio rengėjai ir partneriai rimtas temas aptarti kvies ne tik pranešimais ar debatais, bet ir dalyvaujant protmūšiuose, viktorinose, žaidžiant šaradas, atliekant medijų raštingumo testą.

Atskiroje partnerių erdvėje vyks diskusijos apie tarptautinę jaunimo savanorystę, asmeninių finansų valdymą, bus galimybė susitikti su programos „Renkuosi mokyti!“ alumnais, iniciatyva „būsiu_“ kvies „pasimatuoti“ menininko ir virtuvės šefo profesijas.

Vidaus reikalų ministerija kvies minėti Lietuvos narystės Šengeno erdvėje 10-mečio jubiliejų – kiekvienas norintis galės dalyvauti sienos kirtimo simuliacijoje Šengeno ir ne Šengeno šalių piliečiams.

Solidžios temos

Partnerių erdvėje dėmesys bus skiriamas ir strategiškai svarbioms temoms. Atviros Lietuvos fondas kvies anonimiškai išsakyti nuomonę apie savo regiono problemas – korupciją, antidemokratinius suvaržymus, socialinę atskirtį – vėliau šią informaciją perduos vidaus reikalų ministrui. „Lietuvos geležinkeliai“ kvies į diskusiją apie strateginį „Rail Balticos“ projektą. Švietimo mainų paramos fondas kartu su Jaunimo tarptautine bendradarbiavimo agentūra atkreips dėmesį į karjeros planavimo temą, taip pat kvies kalbėtis apie prieglobsčio, migracijos ir integracijos politiką.

Koncertai ir spektakliai

Norintieji smagiai praleisti laiką turėtų nepraleisti Justino Jankevičiaus pasikalbėjimų su „Swedbanko“ Lietuvoje vyriausiuoju ekonomistu Nerijumi Mačiuliu. O teatro mėgėjai galės apsilankyti Jono Tertelio ir Kristinos Werner režisuotame spektaklyje „Žalia pievelė. Pagal Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų ir visaginiečių pasakojimus“. Diskusijų festivalio lankytojai turės puikią galimybę pamatyti spektaklį, kurio premjera Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyko šių metų gegužės mėnesį.

Dviejų intensyvių diskusijų dienų programą vainikuos įtraukiantis Jurgio Didžiulio koncertas.

Atskiros pramogos lankytojams nuo 3 metų

Į diskusijų festivalį kviečiama atvykti šeimomis – lankytojus nuo trejų metų tėvai galės palikti profesionalų prižiūrimoje vaikų erdvėje.

Patiems mažiausiems vaikų erdvėje veiks linksmųjų animatorių dirbtuvės, vyresniems ir paaugliams – mokslą ir magiją sujungiantys eksperimentai, skautiškos išgyvenimo pamokos, aitvarų gamyba. Abi renginio dienas vaikai galės įsitraukti ir į Kauno A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos užsiėmimus, tokius kaip kliūtinis važiavimas dviračiu, saugaus eismo pamokos.

Tikimasi, kad šiemet į diskusijų festivalį „Būtent!“ atvyks apie 3 tūkst. lankytojų ir jis taps kasmetine tradicija, padedančia puoselėti diskusijų kultūrą ir gerinti priimamų sprendimų kokybę Lietuvoje. Diskusijų festivalio iniciatoriai įkvėpimo semiasi iš ilgametes tradicijas turinčio ir kasmet apie 30 tūkst. žmonių pritraukiančio Almedalen diskusijų forumo Švedijoje, taip pat sėkmingų pavyzdžių Danijoje, Suomijoje, kitose Skandinavijos šalyse ir kaimyninėse Estijoje bei Latvijoje.

Pauliaus Grigaliūno / Birštono sav. nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top