Pradinis / Renginiai, pramogos / Gitaros meistras Martynas Kuliavas: „Niekada nemėgau konkurencijos ant scenos“

Gitaros meistras Martynas Kuliavas: „Niekada nemėgau konkurencijos ant scenos“

Jau liepos 8–13 dienomis klausytojų pamėgtas gitaros virtuozas Martynas Kuliavas į Lietuvos scenas lips kartu su iš JAV atkeliausiančiu violončelininku Ianu Maksinu. Koncertus organizuojančios prodiusavimo kompanijos „ARTS Libera International“ kvietimu Ianas Maksinas į Lietuvą šiemet atvyksta jau antrą kartą. Apie tai, kokį naują savo kūrybos veidą atskleis muzikantai ir kaip pavyksta ruoštis koncertams per atstumą, M. Kuliavas sutiko papasakoti mūsų skaitytojams.

Martynas Kuliavas

Martynai, neseniai pristatėte publikai įspūdingą projektą „Netikėti prisilietimai“, kurio metu koncertuose klausytojams perteikėte lietuviškas sutartines naujai. Kaip jis pavyko ir ar publika priėmė naują sutartinių įvaizdį?

Man atrodo, ir ne tik man, kad sutartinių projektas „Netikėti prisilietimai“ pavyko puikiai.
Buvo daug gerų atsiliepimų, gerų įspūdžių. Jaučiau, kad klausytojams jis buvo tikrai šiek tiek netikėtas. Po kiekvieno koncerto prieidavo žmonės ir dėkodavo už tai, ką darome, dalydavosi savo įspūdžiais. dėkodavo už tai, kad sutartines pristatome didesnėse erdvėse.

Kodėl tada pasirinkote būtent sutartines, žanrą, kuris, regis, scenoje su gitaristais ir kitais instrumentų muzikantais retai kada atliekamas koncertuose?

Sutartinės mane žavi jau nuo kokios trečios klasės. Tuo metu lankiau B. Dvariono muzikos mokyklą ir solfedžio metu mes keliais balsais dainuodavome sutartines. Man jau tada atrodė, kad tai yra labai gražu, įdomu ir labai stipru. Mintis sujungti skirtingus stilius atėjo jau gerokai vėliau. Aš manau, kad tai ir yra sunkioji, bet kartu ir įdomioji kūrybos pusė – kai, atrodo, nederantys dalykai susijungia ir sudera. Iš žmonių reakcijos supratau, kad tos kompozicijos suskambėjo ir buvo subalansuotos.

Dabar prieš akis naujas projektas – koncertai su violončelininku iš JAV Ianu Maksinu. Kaip kilo šio dueto idėja?

Idėja kilo ne man. Prodiuseris Gintaras Kamsiukas, su kuriuo aš nuolat bendradarbiauju, pasiūlė pagroti su garsiu muzikantu iš JAV ir aš, aišku, sutikau (šypsosi).

Violončelė ir gitara vienoje scenoje. Kas tai bus: dvikova, o gal kaip tik kažkas bendro ir netikėto?

Na mūsų dueto su Ianu dvikova aš tikrai nepavadinčiau. Niekada nemėgau konkurencijos ir kažkokio rungtyniavimo ant scenos ar už jos ribų. Į kitus muzikantus aš visada žiūriu kaip į bendraminčius, į partnerius, kolegas. Todėl greičiau tai bus kažkas netikėto ir įdomaus.

O kaipgi atstumas? Jūs – Lietuvoje, Ian – JAV. Ar tai netrukdo ruoštis koncertams?

Tai, kad Ianas Amerikoje, o aš čia, šiek tiek pasunkina mūsų misiją, bet kada muzikantai geros formos ir turi patirties, tai tas atstumas nėra didelis trukdys. Manyčiau, kad kai visiškai skirtingų stilių, kultūrų ir tautybių muzikantai, niekada negroję kartu, susitinka ant vienos scenos, projektą padaro dar įdomesnį ir labiau intriguojantį.

Ko reikėtų tikėtis Lietuvos klausytojams, kurie jau liepos 8 d. Palangoje, liepos 12 d. Vilniuje, o liepos 13 d. Kaune apsilankys Jūsų ir Iano Maksino koncertuose?

Klausytojai gali tikėtis daug gražių, žinomų ir nežinomų melodijų. Daug įvairių stilių – nuo klasikos iki bliuzo. Ir, žinoma, daug improvizacijos. Manau, kad bus tikrai įdomu.
„ARTS Libera International“ kviečia visus profesionalaus ir kokybiško meno gerbėjus nepraleisti progos ir apsilankyti koncertuose.

Bilietus platina koncertų salių kasos ir Tiketa.lt: goo.gl/J77Rl9   

Koncertai vyks:
Liepos 8 d. 20 val. Palangoje, Kultūros centre „Ramybė“
Liepos 12 d. 19 val. Vilniuje, „Menų spaustuvėje“
Liepos 13 d. 19 val. Raudondvario menų inkubatoriuje, Raudondvario dvaro kieme, Kauno r.

Organizatorių nuotr.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top